Балкан удари Вихрен и е на полуфинал за купата на АФЛ

Балкан (Ботевград) победи Вихрен (Сандански) с 2:0 във финала на Югозападна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Двубоят се игра на столичния стадион „Драгалевци“. В първия час нулите не помръднаха. Селекцията на Иван Редовски обаче заигра по-добре и в средата на втората част Павел Петков откри головата сметка на ботевградчани. Десетина минути преди края Николай Миков отбеляза втори гол и тотално отказа съперника. Успехът изстреля Балкан в полуфиналната четворка, която ще спори за трофея. Там вече са победителите на Югоизточна и Североизточна България, съответно Саяна (Хасково) и Черноморец (Балчик). Четвъртият претендент ще излъчат в директен спор представителите на Северозападна България – Локомотив (Горна Оряховица) и Вихър (Славяново).