Мароко удари Бразилия в контрола

Мароко постигна престижна победа с 2:1 в контролна среща с Бразилия, играна на "Стад Ибн Батута" в Танжер. Четвъртите в света отново показаха, че успехът им в Катар въобще не бе случаен и изиграха много силен мач срещу южноамериканския колос. Софиан Буфал в 29-ата и Абделхамид Сабири в 79-ата минута се разписаха за домакините, докато точен за гостите бе Каземиро в 67-ата минута.

Бразилия имаше първата възможност в мача, като в 14-тата минута Рони бе изведен на добра позиция, но стреля покрай вратата.

Последваха доста вълнуващи минути със ситуации и пред двете врати. Първо в 23-тата Зиеш изведе Мазрауи, чийто изстрел обаче мина покрай вратата.

След това в 26-ата минута Винисиус отбеляза за гостите, но попадението бе отменено заради засада.

В 29-ата минута Мароко откри резултата. Софиан Буфал получи топката в наказателното поле, обърна се и с удар по земя намери вратата за 1:0.

В началото на втората част Ясин Буну направи великолепно спасяване след изстрел на Родриго.

В 67-ата минута обаче именно вратарят на домакините се оказа грешник за своя тим, тъй като не се намеси добре след далечен удар на Каземиро и позволи на топката да мине под плонжа му и да влезе във вратата за 1:1.

Африканците обаче стигнаха до успеха в 79-ата минута. Тогава при едно центриране пред вратата защитниците на Бразилия не реагираха добре и след рикошет топката стигна до Абделхамид Сабири, който отблизо от воле не сгреши за 2:1.

Само след три дни Мароко има още една планирана проверка срещу състава на Перу в Мадрид. Бразилия пък няма други мачове през паузата за националните отбори.

Снимки: Gettyimages