Голдън Стейт се пребори с Филаделфия

Джордан Пуул отбеляза 33 точки, Стеф Къри добави 29, за да може Голдън Стейт Уориърс да победи Филаделфия със 120:112. Джоел Ембийд наниза 46 точки за Фили, но и това не помогна да бъде избегнато поражението.

Клей Томпсън се включи с 21 точки за Уориърс, които спечелиха третата си победа поред и девета поредна у дома, за да запазят своята шеста позиция в надпреварата за плейофите в Западната конференция.

Тобайъс Харис завърши с 23 точки, а Тайрийз Макси добави 21 за Филаделфия, които водеха с цели 11 точки през четвъртата част въпреки отсъствието на Джеймс Хардън, който има проблеми с ахилеса.

Домантас Сабонис завърши с 27 точки, 9 борби и 9 асистенции, Кевин Хюртър отбеляза 29 точки, а домакинът Сакраменто Кингс победи Финикс Сънс със 135:127. Звездите на Сънс Девин Букър и Терънс Рос отбелязаха общо 62 точки, но отборът им не успя да се справи в защита.

Грейсън Алън наказа бившия си отбор с 25 точки и Янис Адетокумбо вкара 24 плюс 11 асистенции, за да поведат Милуоки към успех над Юта Джаз със 144:116. Италианският новобранец Симоне Фонтекио поведе Юта с 26 точки, докато Кели Олиник се включи с 16 точки и 7 борби. "Джазмените" играха без контузените титуляри Лаури Маркканен, Джордан Кларксън и Колин Секстън.

Джейсън Тейтъм отбеляза 34 точки и направи 7 борби за победата на Бостън Селтикс със 120:95 над Индиана Пейсърс. Тайрийз Халибъртън и Майлс Търнър вкараха по 20 точки за Индиана.

Люк Кенард направи рекорд в кариерата си с 10 тройки, Дезмънд Бейн наниза 25 точки и Мемфис Гризлис се наложи със 151:114 над Хюстън. Гризлис увеличиха победната си серия до пет мача. Кенард завърши с 30 точки. Мемфис реализира рекордните за тима 25 тройки.

Пи Джей Уошингтън вкара 28 точки, Гордън Хейуърд добави 25, а Шарлът се наложи над Далас Маверикс със 117:109. Лука Дончич завърши с 34 точки, 10 борби и 8 асистенции за Маверикс. Гардът Кайри Ървинг се завърна с 18 пункта.

Антъни Дейвис вкара 15 от своите 37 точки през първата четвърт и добави 15 борби, а Лос Анджелис Лейкърс победи Оклахома Сити със 116:111.