Беласица разби Спортист с десет души

Отборът на Беласица разби с 3:0 Спортист (Своге) в последния мач от 23-ия кръг на Втора лига. "Комитите" стигнаха до успеха с ранни попадения на Живко Димитров и Мариян Вангелов и въпреки че от 17-ата минута играха с човек по-малко успяха да запазят аванса си и дори да го увеличат след почивката с гол от дузпа на Запро Динев.

С победата си днес Беласица се доближи до челните места и в момента е на шеста позиция с 35 точки. Спортист пък записа първа загуба през пролетта и остава с 39 точки. поделяйки третото място с Крумовград.

Резултатът бе открит от домакините още в четвъртата минута, след като Живко Димитров реализира с плътен удар по земя в левия ъгъл на Мартин Величков.

Скоро Бела нанесе втори удар. Скоростна контраатака и Мариян Вангелов с удар от въздуха прониза вратата на гостите за 2:0.

Скоро обаче доброто начало на домакините бе помрачено. Симеон Бояджиев получи втори жълт картон още в 18-ата минута на мача и трябваше да остави тима си с десет души. В конкретната ситуация реферът му извади официално предупреждение за симулация в наказателното поле.

До края на първата част гостите наложиха натиск в търсене на намаляване на изоставането, но пропуски направиха Илия Русинов и Владимир Семерджиев.

През втората част гостите наложиха много сериозен натиск, но нямаха особена идея как да стигнат до попадение. Домакините от своя страна действаха опасно на контраатака и стигнаха до успех. Резервата Димитър Иванов бе спънат от Богдан Костов в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Запро Динев и реализира.

До края на мача срещата се доиграваше и не се промени нищо особено, след като гостите се примириха с поражението, а домакините спокойно изчакаха последния съдийски сигнал.

БЕЛАСИЦА 3:0 СПОРТИСТ (СВОГЕ)
1:0 Димитров (4)
2:0 Вангелов (12)
3:0 Динев (74-д)

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 19. Христо Петров, 5. Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 15. Атанас Карачоров, 55. Владимир Гогов, 6. Симеон Бояджиев, 8. Живко Димитров, 17. Запро Динев, 87. Атанас Чепилов, 9. Мариян Вангелов

СПОРТИСТ (СВОГЕ): 77. Мартин Величков, 22. Павлин Чиликов, 6. Дилян Георгиев, 21. Александър Бастунов, 16. Богдан Костов, 23. Симеон Чатов, 7. Слав Петков, 8. Владимир Семерджиев, 14. Лукас Мартинс, 9. Борис Димитров, 10. Илия Русинов