Световен шампион с Аржентина отново удиви с възхитителен гол от пряк свободен удар

На прекрасен гол от пряк свободен удар станаха свидетели зрителите на мача между Атланта Юнайтед и Портланд Тимбърс от четвъртия кръг на Мейджър Лийг Сокър, завършил с 5:1 в полза на домакините.

В добавеното време на първата част световният шампион с Аржентина Тиаго Алмада изпълни възхитителен пряк свободен удар от голяма дистанция, като топката описа красива парабола, след което се отклони в страничната греда и влезе в мрежата за втория гол на Атланта в мача.

21-годишният атакуващ халф имаше принос почти за всички попадения на тима си в двубоя, като го завърши с два гола и две асистенции. Второто му попадение дойде в 86-ата минута за крайното 5:1, като тогава той пое топката с гръб към вратата, обърна се и се разписа с шут по земя.

Така едва за четири мача от началото на сезона в МЛС Алмада вече има четири гола и четири асистенции. Предишните му две попадения също бяха впечатляващи. Те бяха реализирани в добавеното време за обрата в добавеното време за 2:1 над Сан Хосе Ърткуейкс в първия кръг на кампанията.

В 93-тата минута на въпросния мач аржентинецът изравни резултата с невероятен далечен изстрел, а в 99-ата донесе успеха на своя тим с чудесен пряк свободен удар.

Снимки: Imago