Перес: Усетих как колата оживява в третата фаза на квалификацията

Серхио Перес спечели своя втори полпозишън в кариерата във Формула 1, след като бе най-бърз в квалификацията преди утрешната Гран При на Саудитска Арабия, втори кръг за сезон 2023. За мексиканеца това е втори пореден старт от първата позиция в Джеда, тъй като преди година на същото трасе той спечели своя първи полпозишън във Формула 1.

Перес спечели квалификацията, въпреки че направи само една бърза обиколка в решителните 12 минути. Тя обаче му бе напълно достатъчна, за да победи с 0.115 секунди пилота на Ферари Шарл Леклер. След края на сесията за място мексиканецът заяви, че е направил една много чиста обиколка, в която е усетил как колата на Ред Бул „оживява“ на бързата писта в Джеда.

Перес с втори пореден полпозишън в Саудитска Арабия, Верстапен стартира 15-ти в Джеда

„Третата фаза беше сложна, особено след като загубих втората обиколка. Първият опит беше добър, направих много чиста обиколка, усетих как колата оживява на тази писта. Беше важно да извлека максимума от тази обиколка, тъй като имахме проблем, който не ми позволи да направя втора обиколка“, каза Перес веднага след края на квалификацията.

Разбира се мексиканецът коментира и случилото се с неговия съотборник Макс Верстапен, който ще потегли едва 15-ти утре. Нидерландецът не успя да завърти конкурента обиколка във втората фаза на квалификацията заради счупване на полуоската на неговия автомобил.

„Жалко, защото Макс беше много силен от началото на уикенда. Надявам се утре и двете коли да завършат в челото. С тези коли никога не знаеш кога ще имаш проблеми с надеждността“, заяви мексиканецът.

Снимки: Gettyimages