ЦСКА 1948 не се затрудни срещу Берое, Чочев с нов гол

ЦСКА 1948 не изпита трудности срещу Берое в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига. "Червените" победиха с 3:1 своя опонент, който все още няма успех от началото на пролетния дял. Ивайло Чочев (10) беше точен за червените с поредния си гол през сезона, а малко по-късно Елитон (35) удвои. Вини Тирбуле (36) много бързо намали изоставането на заралии. Густаво Маскардо (79) получи втори жълт и респективно червен картон, оставяйки Берое с човек по-малко в заключителните минути на срещата. Георги Русев (86) сложи точка на спора с хубав гол.

Заралии все още не познават вкуса на победата през тази календарна година, а ЦСКА 1948 отговори по най-добрия начин след поражението от ЦСКА - София с 0:1.

В 9-ата минута Даниел Наумов трябваше да се намесва след опасен шут на Спас Георгиев. Секунди по-късно страничният съдия вдигна флага си за засада. В 10-ата минута гостите поведоха в резултата с поредния гол на Ивайло Чочев. Той беше най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер на Педриньо. Халфът на ЦСКА 1948 надскочи Вини Тирбуле и прати топката в мрежата с глава.

20 Берое - ЦСКА 1948

Берое отговори веднага с изстрел с глава на Зария Ламбулич, при който Наумов трябваше да плонжира, за да избие топката в корнер. В 25-ата минута Спас Георгиев стреля встрани от вратата. Пет минути по-късно Наумов се намеси след удар на Клайдер Машедо. В 35-ата минута ЦСКА 1948 стигна до втори гол и той отново дойде след центриране от корнер. На първа греда Сердюк отклони, а Елитон беше изпуснат от защитата в зелено и се разписа.

Берое обаче отговори секунди по-късно с гол на Вини Тирбуле. Той намали изоставането на заралии, възползвайки се от чудесно центриране на Спас Георгиев от десния фланг. Тирбуле засече с глава от близка дистанция до голлинията.

В 53-ата минута Божидар Пенчев шутира от удобна позиция, но право в Даниел Наумов. В 56-ата минута топката достигна с голяма доза късмет до Машедо, който не очакваше такъв шанс и не успя да нанесе удар на метър от голлинията. В 67-ата минута Сердюк засече центриране с глава, но ударът му беше слаб и не затрудни Иван Караджов. Секунди по-късно украинският нападател избяга зад гърба на защитата на Берое, но ударът му изневери.

В 71-ата минута Даниел Наумов изби много коварно центриране на Спас Георгиев, насочено точно под горната греда. Последва нова намеса на Наумов след шут на Машедо от границата на наказателното поле. В 78-ата минута Густаво Маскардо постави тима на Берое с човек по-малко. Бранителят получи втори жълт и респективно червен картон, показан му за застъпване на крака на Ивайло Чочев.

В 85-ата минута ЦСКА 1948 организира контраатака, при която "червените" можеха да убият интригата. Евгени Сердюк влезе в наказателното поле, отклони към навлизащия Радослав Кирилов, а последният шутира в близкия ъгъл на вратата. Иван Караджов се намеси и запази шанса за тима си да вземе нещо от този мач.

Гостите обаче стигнаха до гола в следващата минута чрез Георги Русев, който насочи топката неспасяемо в обратния ъгъл.

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 1:3
0:1 Ивайло Чочев (10)
0:2 Елитон (35)
1:2 Вини Тирбуле (36)
1:3 Георги Русев (86)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 73. Иван Караджов (К), 2. Густаво Каскардо, 3. Гомес Сана, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 21. Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 20. Ангел Бастунов, 11. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк, 8. Педриньо.