Исак донесе драматичен успех на Нюкасъл

Нюкасъл стигна до драматична победа с 2:1 при гостуването си на Нотингам. Александър Исак отбеляза победния гол в 93-ата минута от дузпа. Преди това Еманюел Денис даде преднина на домакините в 26-ата минута, а Исак изравни в добавеното време на първото полувреме.

Тимът на Еди Хау записа втора поредна победа, след като преди това нямаше успех в пет поредни мача в първенството. Този резултат доближи "свраките" на точка от четвъртия Тотнъм, който е изиграл мач повече. Нотингам е на две точки над зоната на изпадащите преди изиграването на другите мачове от кръга.

Нюкасъл стартира двубоя на високо темпо и притисна Форест. Още в шестата минута Джо Уилок пропусна голям шанс. Той засече топката след центриране на Трипиър, но от прекрасна позиция я прати покрай вратата. В 12-ата минута Нюкасъл беше още по-близо до откриване на резултата. Подаване на Трипиър намери Исак, чийто удар бе отклонен от Лоди в гредата.

"Свраките" доминираха и продължиха да атакуват, но в 26-ата минута се оказа догонващи. Груба грешка на Ботман, който опита да върне към вратаря, изведе Денис на отлична позиция. Играчът на Нотингам запази хладнокръвие и завърши по великолепен начин, като технично прати в мрежата.

Гостите бързо се оттърсиха от полученото попадение и в 35-ата минута за втори път удариха гредата зад Кейлор Навас. Удар на Лонгстаф от дистанция бе отклонен от Фелипе и топката се удари в гредата. Започна да надделява усещането, че днес няма да е денят на Нюкасъл. Това се промени в добавеното време на първата част. Исак изравни резултата след удар от въздуха.

През второто полувреме тимът на Еди Хау продължи да е по-активният. Навас направи отлично спасяване след удар от воле на влезлия на почивката Елиът Андерсън. Шотландецът прати топката в мрежата в 64-ата минута и си помисли, че е вкарал първия си гол за клуба, но след разглеждане с ВАР попадението бе отменено поради засада в по-ранен етап на атаката.

Нюкасъл търсеше гола до края, като натискът се усили в последните минути. Тогава решителна намеса на Фелипе попречи на Гимараеш да се разпише. При ответната атака Нотингам бе близо до гола, но Поуп се справи с удар на Джонсън. В добавеното време Муса Никате игра с ръка в наказателното поле, което доведе до дузпа, реализирана от Исак и "свраките" стигнаха до победата.

Снимки: Imago