Стамен Белчев разкрива плана на ЦСКА - София до края на сезона

Берое не успя да пречупи десетима от Локомотив на "Лаута"

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Берое не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0 в последна среща от 23-ия кръг на efbet Лига. Двубоят бе ръководен от Станимир Тренчев. Йосип Томашевич получи червен картон в края на първото полувреме за опасно влизане в краката на Божидар Пенчев и така пловдивчани трябваше да се справят с човек по-малко до края на срещата. Мачът бе гледан на живо от Димитър Бербатов.

Срещата противопостави петия и тринадесетия във временното класиране на шампионата. Двата тима преследват коренно различни цели. Локомотив се надява да се добере до четвъртото място и европейските клубни турнири, докато целта пред Берое е да запази мястото си в елита.

„Смърфовете“ бяха изравнени по точки от Левски след успеха на „сините“ срещу Ботев (Враца), но след днес дръпнаха на столичани с една точка и вече са четвърти. Евентуален успех щеше да даде допълнителна мотивация на пловдивчани преди дербито с Ботев (Пловдив) в следващия кръг. Берое не се намира в най-добрата си форма и от подновяването на шампионата старозагорци все още са без успех. В три от четирите си срещи преди днешния мач те загубиха, а в една завършиха наравно.

В 6-ата минута Петър Витанов проби отляво, влезе в наказателното поле и подаде успоредно към Ерик Сорга. Нападателят стреля от движение, но Иван Караджов показа страхотен рефлекс. Впоследствие се оказа, че Сорга е бил в положение на засада.

Секунди по-късно Берое отговори с шут на Серкан Юсеин, при който топката спря право в трибуна Бесика. Същото стори и Симеон Мечев в 8-ата минута. В 18-ата минута Локомотив пропиля златна възможност да поведе в резултата след грешка на Серкан Юсеин. Халфът се подхлъзна в опита си да изнесе, което позволи на Пиер Зебли да отнеме и да излезе очи в очи с Иван Караджов. Опитният страж запази самообладание и отрази удара на халфа, а след това защитниците изчистиха топката в предни позиции.

В 28-ата минута Ерик Сорга беше намерен в наказателното поле. Ударът му под ъгъл към далечния ъгъл обаче излезе в аут. В 37-ата минута Берое организира атака чрез Вини Тирбулет. Той подаде наляво към включилия се Симеон Мечев, а халфът с едно докосване центрира по земя. Тонислав Йорданов протегна крак, за да засече подаването, а Динко Хоркаш без проблеми улови в ръце. В ответната атака Димитър Илиев подаде към Бабакар Дион, който излизаше сам срещу Иван Караджов. Крилото на Локомотив беше задържан от Клайдер Машедо, останал последен в защитата на гостите. Старозагорци се разминаха с изгонване на техен футболист заради тънка засада на Дион, която ВАР потвърди.

24 Локомотив (Пловдив) - Берое

В 42-рата минута Джовани стреля много високо над вратата. В края на първото полувреме Локомотив остана с човек по-малко. Йосиш Томашевич влезе много остро с бутоните напред в крака на Божидар Пенчев в опита си да изчисти топката. Първоначално на защитника бе показан жълт картон, но след намесата на ВАР главният съдия Станимир Тренчев промени решението си и изгони футболиста на пловдивчани. Влизането бе доста грубо и Пенчев се размина с тежка контузия в глезена.

В 51-ата минута Берое поведе с гол на Макс Челич след разминаване в наказателното поле при центриране от корнер, но бързо след това попадението беше отменено след намесата на ВАР. Оказа се, че има игра с ръка на Челич. Веднага след това пред Тонислав Йорданов се откри възможност да шутира. Вместо това той реши да подава успоредно към свободен съотборник, като в тази ситуация решението му не бе правилно.

Берое видимо бе отборът, който търси гола настоятелно, а Локомотив предпочете да действа на контраатака, имайки предвид, че е с намален състав. В 81-ата минута Матеус Да Силва размина всички по десния фланг и с великолепна скорост влезе в наказателното поле, след което шутира. Иван Караджов успя да отрази удара, избивайки в ъглов удар. До края на срещата до гол не се стигна и така двата тима поделиха точките.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 0:0

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 10. Джовани Бариани, 9. Ерик Сорга, 7. Бабакар Дион;

БЕРОЕ: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Де Асис, 3. Гомес Сана, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 16. Симеон Мечев, 18. Клайдер Машедо, 21. Вини Тирбулет, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов;

СЪДИЯ: Станимир Тренчев
СТАДИОН: "Локомотив", Пловдив
НАЧАЛО: 17:30 часа