Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Десподов се развихри и спаси повторния дебют на Петев в Лудогорец

Лудогорец победи Черно море с 3:2 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. В герой за "орлите" се превърна Кирил Десподов, който реализира и трите попадения в срещата. Последното, от които бе в даденото от рефера продължение. Така крилото спаси от издънка Ивайло Петев, който дебютира за втори път начело на разградчани.

С победата си днес Лудогорец се доближи на точка от лидера ЦСКА - София, който обаче по-късно днес гостува на третия ЦСКА 1948. “Орлите” са с 53, докато “червените” са с 54. Черно море пък остава на седма позиция с 36.

Исмаил Иса откри резултата в началото на срещата в полза на гостите, но в средата на първата част Десподов изравни. Скоро обаче Иса отново изведе варненци напред. 15 минути преди края Десподов пак изравни - този път от дузпа, при която гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Васил Панайотов. В даденото от съдията продължение крилото на "орлите" оформи своя хеттрик от фаул.

След равностойно начало в първите минути Черно море откри резултата в осмата минута. Хубава комбинация между Мазир Сула и Алекс Фернандес изведе Исмаил Иса на стрелкова позиция, който без да се бави прати топката в долния ъгъл на Серджио Падт.

В 12-ата минута Лудогорец можеше да изравни, но хубав удар на Тодор Неделев се спря в горната греда на Иван Дюлгеров.

Все пак равенството бе възстановено в 19-ата минута. Тогава Кирил Десподов се освободи елегантно от футболист на Черно море и с плътен удар простреля вратата на гостите.

Последваха минути на натиск на Лудогорец, като най-чистата ситуация бе пропусната от Доминик Янков. В 34-ата минута обаче Черно море организира мощна контраатака и Фернандес отново намери Иса на чиста позиция, който отново светкавично реализира.

В 51-ата минута Педро Нареси стреля опасно с глава, но Дюлгеров с хубав рефлекс спаси.

В 75-ата минута на мача Лудогорец отново изравни. Васил Панайотов фаулира Спас Делев на линията на наказателното поле и съдията отсъди дузпа. За нарушението пък капитанът на варненци получи втори жълт картон, който бе бурно оспорван от него и съотборниците му. Зад топката застана Десподов и хладнокръвно реализира - 2:2.

Пет минути преди края на мача стражът на гостите Иван Дюлгеров пострада след сблъсък със свои съотборник. Стражът трябваше да напусне терена и на негово място се появи Георги Георгиев.

В първата минута от даденото от съдията продължение Лудогорец стигна до пълен обрат. Десподов стреля директно от пряк свободен удар по диагонал, а стражът Георгиев не се намеси по най-добрия начин, за да спре удара. Това се оказа и победното попадение за домакините в срещата, който макар и трудно спечелиха важни три точки в борбата си за титлата.

ЛУДОГОРЕЦ 3:2 ЧЕРНО МОРЕ