Комбинация Меси - Мбапе донесе измъчена победа на ПСЖ

Пари Сен Жермен победи с 2:1 като гост Брест в среща от 27-ия кръг на Лига 1. Както и срещу Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига преди няколко дни, съставът на Кристоф Галтие не убеди с представянето си. Резултатът беше 1:1 до самия края на двубоя, когато Лионел Меси подаде на Килиан Мбапе и той донесе успеха на парижани.

Карлос Солер изведе ПСЖ напред в 37-ата минута, а в 43-ата Франк Онора изравни. Домакините играха много организирано и в последните минути дори опитаха да вземат победата, но бяха наказани от светкавична контра. В класирането ПСЖ има аванс от 11 точки пред втория Марсилия, но и мач повече. Брест е малко над зоната на изпадащите.

Този път Галтие заложи на схема с четирима бранители, като в центъра си партнираха Серхио Рамос и Данило, а по двата фланга започнаха Преснел Кимпембе и Нуно Мендеш. Карлос Солер започна до Лионел Меси и Килиан Мбапе в предни позиции.

ПСЖ веднага овладя средата на терена, но не намираше начин да преодолее сгъстената отбрана на домакините. В 14-ата минута силен удар на Солер затрудни Марко Бизот, а след намесата на стража топката се отби от гредата. В средата на полувремето отличен шанс се откри пред Мбапе, който обаче шутира встрани от целта.

Натискът на парижани даде резултат в 37-ата минута. Бизлот се справи със силен изстрел на Мбапе, но при добавката Карлос Солер беше безкомпромисен. Испанският халф нямаше гол от началото на ноември. Секунди преди почивката дълъг пас на Ромен Дел Кастийо изведе Франк Онора, той се пребори с Рамос и Данило, след което прецизно насочи топката под гредата за 1:1.

Втората част очаквано стартира с доминация на ПСЖ, но удар на Меси мина покрай гредата, а после Мбапе не успя да се разпише с прехвърлящ изстрел от малък ъгъл. В 69-ата минута Нуно Мендеш технично се освободи в наказателното поле и потърси близкия ъгъл, но Бизот внимаваше.

Четвърт час преди края Галтие смени Пембеле и Фабиан Руис с Витиня и Хуан Бернат. Малко след това на терена се появи и Юго Екитике вместо голмайстора Солер. Мбапе можеше да получи червен картон, защото посегна и удари без топка футболист на Брест, но съдията Марк Боленжие го пожали.

В първата минута от добавеното време надеждите на домакините бяха посечени от мълниесносна атака на парижани. Меси видя стартиращия Мбапе и го изведе зад отбраната с перфектно подаване. Последва спринт на нападателя, финт срещу Бизот и точен удар в опразнената врата.

Това беше попадение номер 3000 за ПСЖ в елита на френския футбол. Мбапе пък реализира 19-ия си гол през сезона и се изравни с Джонатан Дейвид на върха в листата на стрелците в Лига 1

В следващия кръг ПСЖ ще посрещне Рен, а Брест ще гостува на Троа.

Снимки: Imago