Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Шефът на Астън Мартин каза кога в отбора ще разберат колко точно са напреднали

Екипът на Астън Мартин определено беше приятната изненада на откриващия кръг за сезон 2023 във Формула 1. В Гран При на Бахрейн новият пилот на тима от Силвърстоун Фернандо Алонсо се качи на подиума, финиширайки трети, а неговият съотборник Ланс Строл се класира шести, въпреки че кара с контузени китки на „Сахир“.

До това добро класиране на двамата се стигна благодарение на много силното състезателно темпо и по-ниското износване на гумите, които AMR23 демонстрира спрямо колите на Ферари и Мерцедес. Според шефа на Астън Мартин Майк Край обаче все още не трябва да се правят крайни заключения, че неговият отбор е вторият най-силен във Формула 1. Според него трябва да минат още поне 3-4 кръга, за да се види реалното разпределение на силите.

„Съгласен съм, че ние направихме голям скок напред. Щеше да е феноменално, ако бяхме спечелили състезанието – каза Крак при гостуването си в подкаста F1 Nations – Направихме много добра стъпка напред, но това беше само първото състезание за сезона. Мисля, че трябва да изчакаме още 3-4 състезания преди да видим колко точно сме напреднали.“

След успешното представяне в Бахрейн Астън Мартин заема втората позиция в класирането при конструкторите с актив от 23 точки и пасив от 20 спрямо лидерите от Ред Бул. На „Сахир“ „биковете“ спечелиха двойна победа благодарение на Макс Верстапен и Серхио Перес.

Снимки: Gettyimages