Септември излъга Ботев в интересен мач с три гола

Септември (София) спря победната серия на Ботев (Пловдив) от два поредни мача. Столичани победиха "канарчетата" с 2:1 в среща от 23-ия кръг на efbet Лига. Мартин Петков (20) беше точен за домакините, а Дилан Мертенс (34) изравни. През второто полувреме Симеон Александров (68) отново изведе столичани напред, като това бе достатъчно за септемврийци да вземат трите точки. Загубата идва в неподходящ мач за Ботев, който ще приеме Локомотив (Пловдив) в следващия кръг. Удар по канарчетата е и получаването на 9-и жълт картон от Джеймс Ето'о. Той ще бъде наказан за 2 мача, а Хидайет Ханкич получи 5-и картон и ще пропусне една среща.

Столичани заемат 12-а позиция с 22 точки, докато Ботев е 10-и с 26 точки.

21 Септември - Ботев (Пловдив)

До този момент двата тима са изиграли 12 мача помежду си в най-високото ниво на българския футбол. В тях Ботев има положителен баланс над "столичани" - 6 победи, 2 равенства и 4 загуби. Головата разлика е 22-12 в полза на ботевистите.

Двубоят започна спокойно без сериозно опасности и удари към двете врати. В 20-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Мартин Петков. До попадението се стигна след ъглов удар, при който Джеймс Ето'о увисна и позволи на Асен Георгиев да стреля с глава към вратата. На голлинията Антоан Бароан успя за изчисти със сетни сили да изчисти, но само за да постави топката на главата на Мартин Петков, който от няколко метра реализира.

В 25-ата минута Красиан Колев центрира от ъглов удар. На близката греда Ван Хертъм игра с глава, но негов съотборник не успя да засече впоследствие към вратата.

В 34-ата минута Ботев изравни след хубава атака, започната от Красиан Колев. Той подаде към Антоан Бароан, а нападателят с едно докосване продължи към включилия се Дилан Мертенс. Халфът на пловдивчани влезе в наказателното поле и стреля силно, преодолявайки Димитър Шейтанов с шут в близкия ъгъл.

В 68-ата минута Септември отново поведе в резултата, като този път точен за столичани бе Симеон Александров. Той избяга зад гърба на защитата на "канарчетата" и се възползва от прекрасно извеждащо подаване от Красимир Станоев. Хидайет Ханкич излезе напред, но Александров прокара топката покрай плонжа на вратаря.

В 74-ата минута "канарчетата" можеха много бързо да изравнят резултата, но блестяща намеса на Шейтанов попречи това да се случи. Джеймс Ето'о центрира остро по земя в наказателното поле, където Николай Минков засече, но стреля право във вратаря. В 79-ата минута Самуел Супрайен и Емануел Уме направиха добро двойно подаване в наказателното поле, което позволи на последния да шутира. Той обаче прати изстреля си в аут.

В добавеното време на двубоя Антоан Бароан шутира високо над вратата, което на практика сложи край на надеждите на пловдивчани да си тръгнат с нещо повече от този мач.