Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Борусия (Дортмунд) спечели битката с РБ Лайпциг и превзе върха в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) продължи с прекрасното си представяне от началото на годината. Възпитаниците на Един Терзич спечелиха с 2:1 дербито на 23-тия кръг в Бундеслигата срещу РБ Лайпциг и по този начин поне временно излязоха еднолично начело в класирането. Това бе 10-а поредна победа за вестфалци във всички турнири и 8-а в първенството. Марко Ройс откри резултата от дузпа в 21-вата минута, а Емре Джан удвои в 39-ата. За гостите се разписа Емил Форшберг в 74-тата минута.

Борусия можеше да поведе още в 13-ата минута, когато Юлиан Брант прати топката във вратата, но след намесата на ВАР голът бе отменен заради игра с ръка.

Все пак домакините успяха да открият резултата в 21-вата минута от дузпа. Марко Ройс се отскубна зад защитата и бе препънат от вратаря Янис Бласвих, а съдията посочи бялата точка. Самият Ройс изпълни безупречно наказателния удар за 1:0.

В 39-ата минута дортмундци вкараха втори гол. Една лошо изчистена топка попадна в Емре Джан, който стреля към вратата и след неумела намеса на вратаря кълбото се озова в мрежата за 2:0.

В 67-ата минута домакините пропуснаха още една възможност, като силен шут на Ройс бе спасен с вещина от Янис Бласвих.

Три минути по-късно и Александър Майер трябваше да се проявява, след като успя да попречи на останалия очи в очи срещу него Андрезиньо да се разпише.

Гостите все пак върнаха интригата в 74-тата минута. Тогава Давид Раум бе намерен в наказателното поле, той подаде по земя към Емил Форшберг, който с шпагат успя да засече топката във вратата за 2:1.

В добавеното време Майер отново се прояви с две важни спасявания след удари на Тимо Вернер и Емил Форшберг, за да запази преднината на своя тим.

Все пак Борусия не допусна обрат и удържа победата, като така събра актив от 49 точки и излезе на 1-вото място в таблицата с 3 точки повече от Байерн (Мюнхен), който тепърва ще играе своя мач от кръга. РБ Лайпциг остава на 4-тото място с 42 точки.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages