Марек писа "5" на Сливнишки герой

Убедителна победа с 5:0 постигна отборът на Марек срещу Сливнишки герой. Лидерът в група 1 на Югозападна Трета лига надигра тотално опонента си на "Бончук" и заслужено се поздрави с такъв успех. Дупничани имаха известни затруднения само през първото полувреме. Повече владееха топката, но и Героя стоеше стегнато в защита. Все пак в 21-ата минута Марек намери път към вратата на противника. Тогава след кратко разбъркване Даниел Гогов откри за 1:0.

Втората част започна добре за дупничани и в 51-ата минута Георги Божилов отблизо покачи на 2:0. Оттук насетне защитата на Сливнишки герой заприлича на разграден двор. След груба грешка в отбраната на гостите в 66-ата минута Росен Йорданов вкара на празна врата с удар извън наказателното поле. Три минути по-късно защитата и вратарят на Героя сътвориха поредна глупост, изпращайки топката към опразнената им врата. Там буквално от голлинията Божилов вкара най-лесния гол в кариерата си за 4:0.

Въпрос на време беше дупничани да отбележат ново попадение. Това стана в 75-ата минута. Тогава след бърза атака Николай Ганчев също безпроблемно доведе нещата до 5:0. До края Марек понамали темпото и срещата завърши при този резултат. Дупничани остават първи в класирането два кръга преди края на редовния сезон и образуването на обща първа десетица.