Рома на Моуриньо преодоля изоставането си и продължава напред в Лига Европа

Рома преодоля изоставането си от един гол след първата среща и след сравнително спокойна победа с 2:0 изхвърли РБ Залцбург от Лига Европа и се класира в следващата фаза. Двете попадения за “вълците” паднаха още през първото полувреме и бяха дело на Андреа Белоти (33’) и Пауло Дибала (40’).

Футболистите на Жозе Моуриньо започнаха активно двубоя и в търсене на ранно попадение. Пауло Дибала удари греда в 10-ата минута, а в 15-ата именно той се срина в наказателното поле, но в крайна сметка дори след намеса на ВАР до дузпа не се стигна.

Резултатът бе открит малко след изтичането на половин час игра, когато Андреа Белоти се оказа на точното място и засече центриране за 1:0. Около пет минути след първото попадение се стигна и до второ, когато центриране отляво Дибала успя да засече топката около точката за дузпа и завърши пълния обрат за домакините в общия резултат.

Те можеха да стигнат до трето попадение след около час игра, когато първо Брайън Кристанте стреля опасно, а малко след това играч на РБ Лайпциг игра с ръка в наказателното поле. Първоначално Славко Винчич даде сигнал играта да продължи, но впоследствие получи сигнал да прегледа ситуацията с ВАР, но отново реши, че няма нарушение. До края на двубоя играчите на Рома създадоха още няколко опасности, но така и не се стигна до нещо по-сериозно пред някоя от двете врати и “вълците” си гарантираха продължаване в следващата фаза.

Снимки: Gettyimages