Крумовград спечели дербито с Беласица

Отборът на Крумовград постигна важен успех с 3:1 над Беласица в дербито от 19-ия кръг на Втора професионална лига. Първото попадение реализира Запро Динев (11), но с два гола на Китан Василев (31, 79) и един точен изстрел на Димитър Пиргов (84) гостите стигнаха до трите точки.

Двубоят стартира отлично за домакините, които откриха резултата в 11-ата минута. След изпълнение на корнер атакуващият футболист на тима Запро Динев се озова на точното място, за да открие резултата с точен удар с глава.

В рамките на няколко секунди Китан Василев нацели на два пъти гредите. Крилото първо центрира, а кълбото се отби в страничната греда. Секунди по-късно отново той се опита да върне топката в наказателното поле, но пак се докосна в гредата и не стигне до играч на Крумовград.

В 31-ата минута гостите изравниха резултата. "Сините" се възползваха от груба грешка на Христо Петров, който се опита да върне топката към своя вратар, но пасът бе твърде слаб, а от тази ситуация се възползва Мартин Сораков. Нападателят отне и пусна пас към Китан Василев, който на празна врата нямаше как да пропусне да запише името си сред голмайсторите.

В 42-ата минута Запро Динев отправи силен шут от далечна дистанция, но право в ръцете на Благой Макенджиев.

През втората част видяхме много битка и доста по-малко положения, но в 79-ата минута Китан Василев вкара своя втори гол. Атакуващият футболист стреля от границата на наказателното поле. Топката се отби във футболист на домакините и попадна в мрежата на Кирил Георгиев.

В 84-ата минута централният защитник на Крумовград Димитър Пиргов също записа името си сред голмайсторите с перфектен удар с десния крак.

До края на срещата футболистите на Крумовград се справиха с атаките на "белите" и заслужено грабнаха трите точки.

БЕЛАСИЦА - КРУМОВГРАД 1:3

1:0 Динев (11)
1:1 Василев (31)
1:2 Василев (79)
1:3 Пиргов (84)

Стартови състави:

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 22. Валентин Костов, 13. Атанас Димитров, 19. Христо Петров, 80. Владимир Шаламанов, 55. Владимир Гогов, 2. Куфре Ета, 17. Запро Динев, 10. Аспарух Смилков, 20. Мартин Таушанов

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 18. Радослав Терзиев, 71. Цветелин Радев, 5. Димитър Пиргов, 15. Хуго Ази, 22. Бисер Бонев, 99. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович, 77. Калоян Стефанов, 7, Китан Василев, 9. Мартин Сораков