Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Волов (Шумен) започна със загуба пролетния сезон

Волов (Шумен) започна пролетния дял от първенството в Североизточна Трета лига с минимална загуба 0:1 у дома от Спартак 1918 II (Варна). Двубоят се игра на градския стадион „Панайот Волов“ при доста ветровито време.

Първото полувреме премина при равностойна игра с доста изгодни за гол ситуации и пред двете врати. Вратарите Калоян Патлеев и Стефан Петков, който в предишното първенство носеше екипа на шуменци, но сега е със "синьо-бялата" фланелка, опазиха мрежите си „сухи“.

В началото на второто полувреме „соколите“ от Варна осъществиха няколко опасни влизания към вратата на Волов (Шумен). Самоотвержената игра на защитата на шуменци и вратаря не позволи на варненските нападатели отбелязването на гол.

В 60-та мин. влезлият като резерва Христо Александров отправи опасен удар, спасен със сетни усилия от варненския вратар. Минута-две след това Дакарай Трой Трувилион, който се появи в началото на второто полувреме, с далечен удар изненада шуменския вратар за 0:1.

След полученото попадение атаките на домакините се усилиха с наближаването на края на двубоя. Христо Александров отново се опита да превземе вратата на варненци, но ударът му беше изчистен със сетни усилия от Стефан Петков. Пет – шест минути преди края за нарушение срещу Радослав Антонов в наказателното поле на гостите главният съдия Ивайло Недялков от Добрич посочи точката за дузпа. С изпълнението се нагърби Михаил Венков, който нацели напречната греда на варненската врата и остави резултата непроменен 0:1.

В следващия кръг „Волов“(Шумен) гостува на „Спортист 2011“(Генерал Тошево).

текст и снимка: САЛИМ САЛИХ – ШУМЕН