Милан пред огромни финансови загуби

Отборът на Милан е напът да загуби около 45 милиона евро, ако не се класира за Шампионската лига през следващия сезон. “Росонерите” загубиха градското дерби с Интер и записаха пети последователен мач, в който не са вкусвали успеха. Шампионите в момента се намират на шесто място и са само с точка по-малко от челната четворка на класирането в Серия “А”, която раздава квотите за участие в “турнира на богатите”, но с играта си все повече поставят под съмнение участието си сред най-добрите на Стария континент на есен.

След голямата спортно-техническа криза, която преживя отборът от Милано ореди 10 години, тимът се завърна в Шампионската лига през сезон 2021/22 и прибра 45 милиона евро. През настоящия сезон 2022/23 пък се класираха за фазата на директните елиминации в турнира и на предстоящите 1/8-финални и ще се изправят срещу английския Тотнъм. Така Милан ще се сдобие с нови около 52 милиона евро. Спортният икономически сайт “Calcio e Finanza” предвижда, че дори миланци да се класират, но да загубят всеки мач от групата си ще приберат 30,61 милиона евро само за това.

В този случай изкушението пред “росонерите” за класиране в четворката на Серия “А” е много повече от престижа на отбора и припомнянето на славните му дни от близкото минало, когато беше фактор в Европа и с лекота достигаше до напреднала фаза на турнирите.

Снимки: Imago