Страсбург се наложи над Монпелие с десет души във френската Лига 1

Страсбург спечели много важна победа над Монпелие с 2:0 във френската Лига 1. Успехът беше още по-впечатляващ, тъй като отборът от Елзас игра около един час с човек по-малко на терена, но не само, че гостите не успяха да направят нищо за това време, а Страсбург дори удвои преднината си. Абибу Диало вкара и двата гола за Страсбург, като откри резултата в първата минута, а в последната на първата част удвои. Жан Аолу от домакините бе изгонен от терена в 33-ата минута заради грубо нарушение. Страсбург вече е на 17-о място в Лига 1, а Монпелие остава на 14-а позиция, но е близо до дъното.

Нант също направи добра операция, като се наложи над Аячо в гостуването си с 2:0. Еван Бисан и Людовик Блас бяха точни за "канарчетата" след почивката, а между двете попадение бе изгонен Исмаел Диало от Аячо, който задържа човек като последен в защита. Нант е на 13-о място в класирането.

Оксер и Реймс завършиха при нулево равенство, което не оправя нещата на новака Оксер, затънал на дъното. Домакините все пак спряха серията си от 7 поредни загуби в първенството. Реймс е с впечатляващите 14 срещи без загуба и е само на една от рекорда си, който е от далечната 1959 година.

Лориен и Анже също завършиха изненадващо 0:0. Това бе едва 9 точка за тима на Анже в шампионата, който е твърдо на последното място с минимални шансове за спасяване. Лориен дълго време бе в челото, но се смъкна до седмото място заради някои трансфери през зимата и колебливата форма.