Манчестър Юнайтед се класира за първи финал в ерата "Тен Хаг"

Манчестър Юнайтед очаквано направи и втората крачка в полуфиналния сблъсък от турнира за Купата на лигата с Нотингам Форест, побеждавайки бившия европейски шампион с 2:0 на "Олд Трафорд". Така след общ резултат 5:0 "червените дяволи" логично се класираха за първи финал под ръководството на Ерик тен Хаг. В него 20-кратният шампион на Англия ще срещне Нюкасъл. Тази вечер Юнайтед изигра пестеливо първо полувреме, но след почивката се активизира и след голове на Антони Марсиал (73') и Фред (76) стигна до десетия си финал в турнира и ще може да се бори за първи трофей от 2017 година насам. Финалът е на 26 февруари на "Уембли".

Тен Хаг бе направил шест промени в сравнение с мача срещу Рединг от четвъртия кръг на ФА Къп, който се игра през уикенда. Фред замени контузения Кристиан Ериксен в халфовата линия. Том Хийтън застана на вратата. Рафаел Варан, Лисандро Мартинес и Люк Шоу се завърнаха сред титулярите. Алехандро Гарначо също бе част от стартовите 11. Най-новото полълнение Марсел Забитцер пък изгледа двубоя от трибуните на "Олд Трафорд".

Стив Купър бе предприел четири корекции в сравнение с първия мач с Юнайтед. Неко Уилямс, Боли, Мангала и Лингард бяха записани като титуляри. Бившият играч на Манчестър Юнайтед обаче получи контузия по време на загрявката и бе заменен от Еманюел Денис.

Домакините очаквано имаха сериозно териториално превъзходство от самото начало, но чисти положения пред вратата на Хенеси в първия половин час нямаше. В 28-ата минута имаше леки претенции за дузпа в полза на Юнайтед, като те дойдоха предимно от феновете. Това се случи, след като след тъч топката срещна ръката на Неко Уилямс. Главният рефер обаче остана незаинтересован, а и дузпата щеше да бъде пресилена.

В 30-ата минута Шоу центрира от свободен удар, Каземиро засече с глава, но Хенеси изби топката с крак. Това бе и първата по-сериозна възможност в мача до момента. Четири минути след това Форест имаше голям шанс, след като Бренан Джонсън намери начин да влезе в наказателното поле и стреля от 8-9 метра до близката греда, но Том Хийтън изби. В 38-ата минута Антони нанесе много силен удар от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда.

В 43-тата минута Нотингам Форест създаде втора добра възможност за полувремето. Джонсън проби отдясно, справи се с Каземиро и центрира към Денис, който засече от въздуха, но ударът му срещна тялото на Съридж.

В самия край на първото полувреме Вегхорст можеше да открие резултата, след като засече с глава центриране на Каземиро, но топката срещна гредата.

В 56-ата минута Манчестър Юнайтед можеше да получи дузпа. Скот Маккена се забави с изчистването на топката в собственото си наказателно поле, Фегхорст се възползва, мина пред него и игра с топката, след което бе изритан през краката от бранителя. Сигнал не последва, а странно защо ВАР също не коригира решението на главния съдия.

Три минути след това гостите отново се отърваха. Този път Джонсън можеше да получи червен картон, след като сложи ръката си на лицето на Гарначо, но нямаше последствия за него.

В 62-рата минута Тен Хаг направи тройна смяна, включвайки в игра Санчо, Рашфорд и Марсиал. За бившия играч на Борусия (Дортмунд) това бе първи мач от 22 октомври миналата година.

Пет минути след това домакините за трети път имаха претенции за дузпа, след като Рашфорд се озова на земята след влизане на Боли. И този път сигнал не последва.

В 73-тата минута Манчестър Юнайтед най-сетне стигна до гол. Каземиро изведе Марсиал, който намери Рашфорд. Английският национал опита да му върне и въпреки че пасът бе блокиран първоначално, топката стигна отново до Марсиал, който стреля в ъгъла с левия крак.

180 секунди по-късно "червените дяволи" удвоиха аванса си. Санчо изведе Фернандеш отдясно, след което португалецът центрира превъзходно към далечната греда, където Фред засече отблизо за 2:0.

До края Форест пропусна още една добра възможност, след като хубав удар на Данило бе избит от Хийтън, а след това Съридж не бе точен с добавката. Бруно Фернандеш пък пропиля голям шанс да вкара трети гол за домакините.

Снимки: Imago