Ню Йорк Никс спечели трилър с Бостън

Бостън претърпя домакинско поражение от Ню Йорк Никс със 117:120 след продължение в среща от редовния сезон на НБА. Джулиъс Рандъл отбеляза 37 точки, а Джейлън Брънсън – 29 за гостите. И Рандъл, и Брънсън вкараха ключови тройки след като Селтикс започнаха с 5:0 в продължението. Брънсън добави още 4 борби, 7 асистенции и 2 чадъра, блокирайки потенциална тройка за изравняване на Малкълм Брогдън. Джейсън Тейтъм се отчете с 35 точки и 14 борби, а Джейлън Браун вкара 22 точки при третата поредна загуба на Бостън.

Шарлът се справи като домакин на Чикато със 111:96 след 28 точки на Тери Розиър и 15 точки, 11 борби и 8 асистенции на ЛаМело Бол, който не бе играл от повече от седмица. Розиър вкара четири от седемте тройки на Хорнетс и допринесе за по-резултатното представяне на домакините в четвъртата част.

ДеМар ДеРоузън завърши с 28 точки, 3 борби и 5 асистенции за Булс, които загубиха втори пореден мач след като бяха направили серия от три успеха. Зак ЛаВин се отчете с 18 точки и 9 борби, а Патрик Уилямс добави 15 точки.

Детройт надделя като гост на Бруклин със 130:122 след като Садик Бей вкара 15 от своите 25 точки в третата четвърт за Пистънс, които прекъснаха поредица от четири поражения. Детройт отбеляза 43 точки в третата част, което бе най-доброто им постижение в една четвърт за сезона.

Алек Бъркс добави 10 от своите общо 20 точки в четвъртия период, а Джейлън Дюрен се включи със 17 точки. Кайри Ървинг бе най-резултатен за домакините от Бруклин с 40 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Нет вече са с баланс 2-6 от началото на януари, когато Кевин Дюрант контузи дясното си коляно.

Кливланд също постигна успех като гост на Хюстън със 113:95. Дариъс Гарланд завърши с 26 точки, докато Евън Мобли и Джарет Алън направиха „дабъл-дабъл“ – първият с 21 точки и 10 борби, а вторият с 14 точки и 10 борби. Донован Мичъл пропусна четвърти от последните пет мача на Кавалиърс.

Лос Анджелис Клипърс надделя над Сан Антонио със 138:100 като домакин в друг двубой от НБА. Пол Джордж отбеляза 35 точки, а Кауай Ленард вкара 27 само за три четвърти. Норман Пауъл добави 15 точки за Клипърс, които спечелиха четвърти пореден двубой. Келдън Джонсън се отчете с 19 точки за Спърс.