ЦСКА 1948 обърна Чукарички, Карагарен с първи гол

ЦСКА 1948 спечели с 2:1 срещу сръбския Чукарички в контролна среща, играна в турция. Самюел Овусу откри резултата в 41-ата минута, а Ивайло Чочев изравни в началото на второто полувреме. Четири минути преди края влезлият като резерва Бирсент Карагарен отбеляза първия си гол за новия си клуб.

Това бе третата контрола по време на подготвителния лагер в Турция. В първия си мач отборът на Тодор Янчев победи Ханза (Рощок) с 2:1, а след това завърши 0:0 с Торпедо (Кутаиси). Чукарички е четвърти в сръбското първенство. През миналия шампионат тимът беше воден от настоящия треньор на ЦСКА-София Саша Илич.

Срещата започна при добро темпо за приятелски мач и с някои по-здрави единоборства. ЦСКА владееше повече топката и опитваше да гради постепенни атаки, докато съперникът разчиташе повече на контраатаки. На моменти сърбите опитваха да притеснят българския тим с висока преса в неговата половина, но отборът на Тодор Янчев се справяше. В 11-ата минута дълго подаване към Педриньо не успя да намери нападателя, тъй като вратарят излезе и го изпревари.

Чукарички стигна до първия си удар в 15-ата минута, когато Аджич стреля от границата на наказатлоното поле, но прати топката над вратата. Отговорът на ЦСКА 1948 бе ситуация в наказателното поле на съперника и удар на Джонатан, който бе отразен от вратаря Белич. Малко по-късно след центриране от фал Елитон стреля с глава от отлична позиция. Топката мина покрай вратата, а и бе отсъдена засада.

“Червените” поеха контрола върху мача и на няколко пъти трябваше да бъдат спирани с нарушения. Сердюк също пробва удар след индивидуален пробив, но топката бе отклонена и излезе в ъглов удар. В 28-ата минута Бадамоси проби отляво и стреля, но Наумов се справи. Двата отбора хвърляха доста сили, имаше и остри влизания, но головите положения бяха рядкост. След половин час игра Педриньо напусна терена и на негово място влезе Ради Кирилов.

След кратък период, в който Чукарички държеше топката в близост до наказателното поле на съперника се стигна до първия гол в мача. В 41-ата минута малко пред наказателноот поле Овусу бе оставен да стреля и с хубав удар не остави шансове на Наумов. Към края на полувремето сърбите имаха предимство и вратарят на ЦСКА 1948 трябваше да се намесва още веднъж преди почивката.

Тимът на Тодор Янчев започна активно втората част и бързо успя да изравни. След ъглов удар Чочев засече топката с глава и я прати в мрежата. Попадението накара играчите на Чукарички да се активизират и те опитаха да организират няколко атаки, но без особен успех. В 57-ата минута Сердюк имаше шанс да изведе “червените” напред. Той получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля, но прати топката покрай вратата.

След почивката българският тим движеше топката по-бързо и успяваше да създаде доста повече опасности пред противниковата врата. В 61-ата минута Янчев направи едновременно осем смени, като в игра се появи и новото попълнение Бирсент Карагарен. Въпреки промените ЦСКА 1948 продължи да държи инициативата. В 65-ата минута Октавио напредна отлично през целта, но ударът му не бе достатъчно точен.

Грешка в защитата на ЦСКА 1948 в 70-ата минута позволи на резервата Томович да излезе на добра позиция. Наумов обаче излезе и скъси ъгъла и играчът на сърбите прати топката покрай вратата. Атаките на “червените” изглеждаха по-опасни, а темпото на мача се задържаше на доста добро ниво за контролна среща. Към края Чукарички владееше топката в големи периоди, но не намираше пролуки в защитата на съперника. Четири минути преди края след отлична работа на Ради Кирилов топката стигна до Алекс Колев, който намери Карагарен и той нямаше проблем да се разпише на празна врата.

ЦСКА 1948 - ЧУКАРИЧКИ 2:1
0:1 - Овусу (41)
1:1 - Чочев (50)
2:1 - Карагарен (86)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Джонатан, 14. Елитон, 3. Раян Бидунга, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 8. Педриньо, 39. Первиз Умарбаев, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 25. Евгени Сердюк

ЧУКАРИЧКИ: 1. Неманя Белич, 3. Неманя Тошич, 6. Миладин Стеванович, 10. Джордже Иванович, 11. Лука Аджич, 14. Самбо Сисоко, 15. Марко Гаич, 19. Мухамед Бадамоси, 26. Урош Дрезгич, 55. Самюел Овусу, 77. Стефан Ковач

Снимки: Startphoto