Тунгара и Ради Цонев с дебютни голове при разгромен успех на Арда

Арда постигна убедителна победа срещу Димитровград във втората си контрола от зимната подготовка. Отборът, воден от Александър Тунчев, се наложи с 5:0 над своя съперник, а своите дебютни попадения за кърджалийци отбелязаха новите попълнения Абубакар Тунгара и Радослав Цонев

Те реализираха съответно първия и последния гол в проверката. Нападателят на Арда бе точен в средата на първото полувреме, докато Цонев оформи крайния резултат в 83-ата минута.

На два пъти Иван Коконов (60’, 77’) порази противниковата врата, а Георги Атанасов също записа името си сред голмайсторите, разписвайки се в 64-ата минута.

Това е първа победа за "небесносините" през новата година. Преди 5 дни Арда отстъпи на Марица с 1:2 в първата си контролна среща.