Победи за Атланта, Мемфис, Денвър и Сакраменто, Никола Йокич подобри клубен рекорд

Дежонте Мъри вкара 30 точки, Трей Йънг добави 18 и 12 асистенции, а Атланта се наложи над Далас със 130:122. Джон Колинс прибави още 19 точки за Хоукс, които постигнаха четвърта поредна победа – най-добрата им серия през този сезон. Атланта вече има и общ положителен баланс в Югоизточната дивизия, където заема 2-рото място с 23/22.

За гостите Лука Дончич наниза 30 точки. Мъри и Колинс вкараха общо 57 процента от тройките за победителите, както и близо 52% от стрелбите от игрова ситуация. За гостите от Далас 22 точки и 9 борби записа Крисчън Ууд.

Лидерът в цялата Западна конференция Мемфис Гризлис се наложи у дома над Кливланд Кавалиърс със 115:114. Дезмънд Бейн отбеляза 25 точки, Джа Морант остана с 24, а тимът им постига 11-а порeдна победа.

Стивън Адамс обаче вкара победния кош 16 секунди преди края на срещата, взимайки топката след пропуск на Морант. След него Дилън Брукс запази победата, блокирайки изстрел на Дариъс Гарланд от зоната за 3 точки.

За гостите от щата Охайо Гарланд вкара 24, Карис ЛъВърт остана с 23, а Еван Мобли приключи мача с 18 пункта и 15 бoрби. Кливланд играха без водещия си реализатор Донован Мичъл, който страда от разтежение в левия аддуктор.

Денвър, който води в Северозападната дивизия, постигна нова победа – 122:118 над Минесота. Джамал Мъри реализира кош, който се оказа рeшителен за успеха на своите, а Никола Йокич счупи вечния рекорд на Алекс Инглиш по брой асистенции в клубната история на тима. Жокера вече има 3,686 завършващи подавания, след като записа 14-ия трипъл-дабъл през сезона. Йокич завърши с 31 точки, 13 асистенции и 11 борби. Важни кошове вкара той от наказателната линия, за да подсигури 15-ата поредна победа у дома за отбора.

Другият от лидерите на Запад – Сакраменто, надви Лейкърс като гост със 116:111, записвайки пета поредна победа. С днешния успех Кингс имат 25/18 и оглавяват Тихоокеанската дивизия.

Ди'Аарън Фокс вкара 32 точки за успеха, а Харисън Барнс с 20 и Кевин Хъртър с 18 бяха другите двама важни реализатори. Центърът на домакините Домантас Сабонис пропусна срещата заради заболяване - точно преди срещата треньорът Майк Браун обясни, че става дума за стомашен вирус. Ришон Харис започна като титуляр и приключи срещата с 16 точки и 11 борби.

За домакините ветерaнът ЛеБрон Джеймс също вкара 32, Ръсел Уестбрук прибави 19, но тимът им падна за четвърти път в последните пет мача.

Оклахома Сити влезе в топ 3 на Северозападната дивизия с победата над Индиана със 126:106 на свой терен. Шей Гилджъс-Алекзандър и Айзея Джо вкараха по 23 точки всеки. Джо, който обикновено е резерва, наниза 7 тройки.

Юта Джаз също изравни баланса си и вече има 24 победи, след като прекърши Клипърс със 126:103. Финландският център Лаури Марканен се отличи с 34 точки и 12 рибаунда. Той се завърна след пропуснати два мача заради пресечен мускул и имаше важни намеси в началото на третата четвърт.

Снимки: Gettyimages