Уест Бромич и Бирмингам продължават напред за ФА Къп

Уест Бромич разгроми с 4:0 Форест Грийн в преиграване от третия кръг за ФА Къп и продължава напред в турнира. Преди седмица съперниците направиха зрелищно 3:3, но днес "дроздовете" бяха безпощадни пред своя публика и показаха, че разликата в класите е сериозна.

Джон Суиф откри резултата в 23-ата минута, а в началото на второто полувреме два бързи гола на Том Рогич и Джейк Ливърмор ликвидира интригата. Последното попадение беше дело на резервата Йован Малкъм.

За осминафиналите се класира и Бирмингам Сити. "Сините" надвиха с 2:1 Форест Грийн и в следващия кръг ще гостуват на Блекбърн. Домакините, които са на дъното в Лига 1, създадоха немалко положения и още в 8-ата минута взеха пренина с гол на Бен Стивънсън. Бирмингам отвърна малко след почивката с точен изстрел на Лукаш Юткевич, а в 65-ата минута Кевин Лонг донесе победата на тима от Чемпиъншип.

Лутън спечели с 2:1 преиграването срещу Уигън. За гостите се разписаха Коули Уудроу и Елайджа Адебайо, а Тило Осгард беше точен за Уигън в началото на второто полувреме, но след това отборът му допусна обрат и отпадна. Съперник на Лутън на осминафиналите ще е Гримсби от Лига 2.

В двубоя между Суонзи и Бристол Сити се стигна до продължения. След 1:1 в първия мач, двата тима си размениха по един гол в редовното време и днес. Марк Сайкс откри за гостите, а Оливър Купър изравни. В 112-ата минута Самюъл Бел донесе успеха на Бристол Сити. В следващия кръг отборът ще мери сили с Уест Бромич.

Преиграването между Акрингтън и Боръм Ууд беше отложено заради наводнен терен. Мачът беше насрочен за 24 януари. Победителят от тази двойка ще играе вследващата фаза срещу Кардиф Сити или Лийдс.