Черно море и дубълът на ЦСКА 1948 не успяха да се победят в Обзор

Черно море завърши 0:0 с ЦСКА 1948 II във втората си контрола от зимната подготовка. Двубоят се проведе на не много лекия терен в Обзор, като варненци бяха по-активни в срещата. В мача наставникът на варненци използва 25 футболисти, между които и юноши от школата на клуба.

Още в 7-ата минута Мартин Дичев и Ники Златев разиграха по левия фланг, като бранителят успя да центрира опасно в наказателното поле, където Исмаил Иса опита да играе с глава, но топката бе избита в корнер. При центрирането от ъглов отново Иса скочи над всички, но кълбото му дойде високо и не успя да отправи удар.

Черно море подписа с 19-годишен бразилец

В 30-ата минута Ангел Ангелов и Лъчезар Йорданов отстъпиха местата си на Димитър Петро и Калин Георгиев.

В 31-вата минута Алекс Фернандес центрира отдясно към наказателното поле, където Ники Златев стреля, но слабо, за да затрудни вратаря на ЦСКА 1948. В 38-ата минута Виктор Попов центрира в наказателното поле, където Димитър Петров плонжира с глава, но стреля в аут.

3 минути по-късно Алекс Фернандес центрира към пенала, където футболист на столичани в опит да изчисти топката с глава, стреля в напречната греда. В 45-ата минута Алекс Фернандес получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля към вратата, но стражът на “червените” изби. Топката попадна в Николай Златев, но играчът на „моряците“ бе в засада.

На почивката Илиан Илиев направи 8 смени, като в игра останаха Калин Георгиев, Димитър Петров и Закария Беншаа, който се бе появил малко преди края на първата част. Останалите, които влязоха за вторите 45 минути бяха Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Наско Янков, Цветомир Панов, Александър Василев, Стефан Велев, Мазир Сула и Мишаел Алвеш.

Още в 46-ата минута Закария Беншаа можеше да реализира, но от добра позиция, не успя да намери добре топката.

В 56-ата минута отново Беншаа открадна топката от бранител, напредна и бе съборен пред наказателното поле, а Александър Василев изпълни пряк-свободния удар, но стреля право в ръцете на вратаря.

В 63-ата Закария засече центриране на Сула, но вратарят улови. 5 минути преди края Мазир Сула центрира от фаул, вдясно от вратаря на ЦСКА 1948, Марин Петков стреля с глава, но покрай страничната греда. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

Стартов състав на Черно море: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Ангел Ангелов, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса

Резерви: Иван Дюлгеров, Галин Григоров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Димитър Петров, Наско Янков, Александър Василев, Стефан Велев, Мишаел Алвеш, Мазир Сула, Берк Бейхан, Калин Георгиев, Марин Петков, Закария Беншаа, Матеус Ферейра.