Славия падна от сърби на старта на подготовката

Славия загуби с 1:2 от Младост (Лучани) в контролна среща, играна в Белек. Никола Йоич откри резултата в средата на първото полувреме, но в 39-ата минута Иван Минчев изравни от дузпа. В 68-ата минута Неманя Мичевич даде нов аванс на сърбите, което се оказа достатъчно на тима от Суперлига да спечели.

Това беше първи мач на "белите" през новата година. Дебют за отбора на Златомир Загорчич направи бранителят Велко Йеленкович, който е син на легендарния полузащитник на Литекс Небойша Йеленкович и пристигна при "белите" през тази зима.

Венци Стефанов и Стойчо Младенов гледат първата проверка на Славия

Нападателят Ахмед Ахмедов проби добре отляво в 16-ата минута и подаде Кемело Нгуена, който шутира, но вратарят на Младост (Лучани) успя да спаси. В 25-ата минута сърбите откриха резултата чрез халфа Никола Йоич, който намери мрежата зад Светослав Вуцов със силен изстрел по тревата - 1:0. В 39-ата минута Иван Минчев изравни с технично изпълнение от бялата точка. Дузпата беше отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу крилото Тони Тасев

7 Първа тренировка на Славия за 2023

През второто полувреме Загорчич пусна друга единайсеторка, като с изявите си се отличи младокът Валентин Петров, който на няколко пъти застраши рамката на противника. В 68-ата минута обаче мощен удар на Неманя Мичевич се спря зад гърба на вратаря Николай Кръстев и така Славия стартира с поражение в контролите.

Славия 1:2 Младост (Лучани)

0:1 Никола Йоич (25)
1:1 Иван Минчев (39 - дузпа)
1:2 Неманя Мичевич (68)

Стартов състав на Славия:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 93. Кемело Нгуена, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Ахмед Ахмедов.