Екшън в Свищов! Осем гола, три греди, дузпа и автогол

Академик (Свищов) победи у дома Локомотив (Русе) с 5:3 в приятелска среща. Стана зрелищен двубой. Противно на крайния резултат, в началото гостите бяха по-рационални в завършващата фаза. Преслав Петков им даде аванс в 6-ата минута, а десетина по-късно асистира и за попадението на Бисер Георгиев. „Студентите“ не трепнаха и в 30-ата минута завърналия се в отбора Кристиян Иванов върна един гол. В продължението на първата част капитана Иван Ганев изравни от дузпа. Обратът стана факт в 50-ата минута, когато русенци си вкараха автогол. В следващите 8 минути топката премина по веднъж голлинията на двете врати. Първо Петър Петров покачи на 4:2, а после Бисер Георгиев върна интригата с трети гол за „железничарите“. Божидар Матеев фиксира окончателното 5:3 в последните секунди на контролата. Освен осемте попадения, топката три пъти се удари в гредите. Сториха го Мартин Колев от Академик, Живко Парашкевов и Иван Димитров за русенския тим.