Лудогорец стартира контролите с късна загуба

Шампионът Лудогорец започна със загуба контролните си срещи по време на лагера в турския курорт Белек. “Орлите” отстъпиха с 1:2 на германския Хановер. Кирил Десподов реализира от дузпа попадението за разградчани, а Николо Тресолди и Дерик Кьон донесоха успеха на съперника, който след две седмици подновява шампионата на Втора Бундеслига. Дебют за Лудогорец направи новото попълнение Диниш Алмейда, а наставникът Анте Шимунджа игра с два различни състава през първото и второто полувреме.

На вратата застава Серджио Падт, а пред него в защита Аслак Фон Витри, Игор Пластун, Алмейда и Дени Групер. В халфовата линия са Клод Гонславеш, Якоб Пьотровски и Доминик Янков. По фланговете ще действат Рик Джонатан и Кирил Десподов, а на върха на атаката - Игор Тиаго.

Германците откриха резултата в 12-ата минута, когато след центриране от фаул Николо Тресолди бе оставен непокрит и с глава реализира.

В 40-ата минута Лудогорец изравни. Десподов стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби в ръката на Яник Дем и отсъди дузпа. Зад топката застана именно капитана на националния отбор и изравни хладнокръвно.

На почивката Лудогорец смени абсолютно целия си състав. В 59-ата минута пробив на Текпетей бе спрян с нарушение. Зад топката застана Спас Делев и изпълни добре прекия свободен удар, но в очертанията на вратата и Цилер трябваше да се намесва, за да спре втори гол.

В последните минути темпото спадна, но Хановер успя да издебне момент, в който да отбележи втори гол. Дерик Кьон напредна по левия фланг и намери пролука да стреля. Топката се удари в гредата и влезе във вратата на Симон Слуга. Това се оказа и победният удар в полза на германците и така Лудогорец стартира със загуба проверките.

ЛУДОГОРЕЦ 1:2 ХАНОВЕР
0:1 Тресолди (12)
1:1 Десподов (40-д)
1:2 Кьон (87)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 16. Витри, 32. Пластун, 61. Алмейда, 14. Групер, 8. Гонславеш, 6. Пьотровски, 64. Янков, 73. Джонатан, 11. Десподов, 9. Тиаго

ХАНОВЕР: 1. Цилер, 8. Леополд, 16. Нилсен, 18. Кьон, 20. Дем, 23. Тресолди, 28. Моустиер, 32. Крайнц, 34. Люрс, 37. Керк, 38. Момулу