Херо стартира с победа в Спартак (Варна)

Спартак (Варна) спечели с 2:1 първата си контрола през зимната подготовка срещу тима на Локомотив (Горна Оряховица). Точни за “соколите” бяха Божидар Васев и Андриян Димитров, а за гостите от Локомотив се разписа Димитър Костадинов. Това бе и първи мач начело на Спартак за новия старши треньор на варненци Димитър Димитров - Херо.

Още в 8-ата минута Родни Антуи навлезе отдясно, но вратарят на Локомотив изби. Две минути по-късно Митев стреля от фаул, но стражът на гостите отново бе на място и улови. Нов пропуск в атаката на “соколите” дойде в 14-ата минута, когато Родни Антуи пропусна пред вратата. Малко по-късно Руменов пропусна от чиста позиция, а в 17-ата Жоао Фернандес стреля встрани.

Преминаването на Здравко Димитров в Сакаряспор ще се забави

Първото попадение дойде в 24-ата минута, когато след точен удар по земя Божидар Васев вкара за 1:0. В 36-ата минута се открои една от най-красивите ситуации, когато Жоао Фернандес направи самостоятелен пробив, но защитник на гостите изби в корнер.

В 42-ата минута при единствения си точен удар до този момент гостите изравниха след контраатака по десния фланг. Точен за 1:1 беше Димитър Костадинов.

В началото на втората част всички резервни играчи влязоха в игра за Спартак. При първото разиграване, в 48-ата минута след самостоятелен рейд на Денис Баланюк, вратарят на Локомотив изби. 3 минути по-късно след многоходова комбинация Румен Руменов излезе отляво и стреля в страничната греда. Отново Руменов бе изведен напред малко по-късно, но ударът му излезе над вратата.

В 79-ата минута Ивей пропусна чисто положение пред вратата на Локо ГО, а в 82-ата дойде победния гол за “соколите” след  центриране отляво на Виктор Митев. Топката завърши Андриян Димитров за 2:1.

Снимка: spartakvarna.bg