Ботев (Пловдив) стартира вихрено с осем гола

Ботев (Пловдив) разби с 8:0 Гигант (Съединение) в първата проверка на “канарчетата” от подготовката за пролетния дял на шампионата в efbet Лига. Двубоят се игра по схема две полувремена по 35 минути и бе предавана пряко по Sportal TV. Двубоят бе неофициален дебют за новия наставник на пловдивчани Бруно Балтазар.

22 Ботев (Пловдив) - Гигант (Съединение)

По два гола вкараха Мартин Секулич и Елвис Ману. По един добавиха Емануел Току, Абдулай Траоре, Михаил Прокопиев и Атанас Чернев.

Резултатът бе открит от Ботев в 13-ата минута. Тогава грешка при изнасянето на гостите позволи на Абдулайе Траоре да намери Мартин Секулич, който технично реализира с премерен удар.

В 27-ата минута пловдивчани удвоиха резултата. Точен с хубав удар с левия крак бе Емануел Току.

По-малко от две минути по-късно падна трети гола. Секулич бе изведен на стрелкова позиция и без да се бави покачи на 3:0.

Скоро дойде и четвъртото попадение. Току бе изпуснат по левия фланг и намери Абдулай Траоре на празна врата, който нямаше как да сбърка.

Пет минути след началото на втората част падна и петият гол. Михаил Прокопиев се разписа. Тик-ток звездата вкара с хубаво воле с левия крак.

Скоро и Елвис Ману се разписа. Мохамед Брахими се пребори за топката и подаде леко към крилото, който хладнокръвно реализира.

В 51-ата минута Атанас Чернев вкара седми гол, след като се извиси над защитата и реализира с глава.

Пет минути по-късно дойде следващият гол. Брахими нахлу в наказателното поле и след това намери Ману, който да вкара за 8:0.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 8:0 ГИГАНТ
1:0 Секулич (13)