Меси ознаменува завръщането си в Лига 1 с гол и победа

Отборът на Пари Сен Жермен победи Анже с 2:0 в среща от 18-ия кръг на Лига 1. Резултата откри Юго Екитике още в 5-ата минута, а през втората част Лионел Меси покачи на 2:0 в 72-ата минута. Норди Мукиеле асистира и при двете попадения. В 84-ата минута Неймар също се разписа, но впоследствие голът му бе отменен.

С победата ПСЖ се върна на правилния път, след като в миналия кръг отстъпи в гостуването си на Ланс, и събра актив от 47 точки. Анже пък е на дъното в таблицата с едва 8 точки, а загубата за тях беше 11-а поредна в шампионатни двубои.

Въпреки че очакванията бяха за рутинна победа за парижани, интересът към срещата на стадион “Парк де Пренс” беше огромен. Това бе първият мач на Лионел Меси с екипа на ПСЖ след завръщането му от Мондиал 2022 в Катар, където триумфира с родната си Аржентина. На върха на атаката той бе подкрепен от бразилската суперзвезда Неймар и младия французин Юго Екитике.

Именно към 20-годишния нападател на парижкия тим бе насочено вниманието в началото на мача. Още в 5-ата минута той откри резултата за домакините от Пари Сен Жермен. Норди Мукиеле подаде по ширина в наказателното поле и за Екитике остана само чукне топката в опразнената врата.

До края на полувремето нито Анже успя да се върне в мача, нито Пари Сен Жермен успя да реализира нов гол и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

През второто полувреме Париж Сен Жермен продължи да диктува събитията на терена и логично стигна до втори гол. Това се случи в 72-ата минута, когато Лионел Меси засече прецизно подаване от Норди Мукиеле и ознаменува завръщането си с гол. След това имаше известно забавяне заради съмнения за засада, но след проверката на ВАР попадението бе зачетено.

В 84-ата минута Неймар също се разписа, но голът му не беше зачетен. Бразилецът се опита да оспори решението на страничния съдия но след проверката на VAR стана ясно, че футболистът на парижани е в грешка.

Това беше и последното интересно събитие в срещата. Парижани продължиха да владеят инициативата, но не отбелязаха трети гол и спечелиха с 2:0.

Снимки: Imago