Неубедителен Реал Мадрид се промъкна до финала за Суперкупата на Испания след дузпи

Реал Мадрид постигна изстрадана победа с дузпи над Валенсия в 1/2-финала за Суперкупата на Испания. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1, като “белият балет” поведе чрез Карим Бензема от дузпа в 39-ата минута, а “прилепите” изравниха чрез Самуел Лино в 46-ата. В продълженията голове не паднаха, а при дузпите мадридчани показаха по-здрави нерви и реализиаха всичките си изпълнения, докато съперникът им пропусна на два пъти и с 4:2 Реал спечели мача, макар да не впечатли с представянето си.

Карло Анчелоти бе избрал да заложи на Родриго, Карим Бензема и Винисиус Жуниор в предни позиции. В средата на терена си партнираха Тони Кроос, Феде Валверде и Едуардо Камавинга.

Дженаро Гатузо пък бе решил да противопостави Единсон Кавани и Джъстин Клуйверт в атака. В средата на терена действаха Юнус Муса и Андре Алмейда, а на крилата започнаха Самуел Лино и Тони Лато.

Първата ситуация пред една от двете врати бе в 5-ата минута. Тогава Едер Милитао стреля с глава след корнер, но прати топката над вратата.

В 10-ата минута Реал имаше още едно интересно положение. Родриго се отскубна зад защитата, но се наложи да стреля от малък ъгъл и не успя да намери очертанията на вратата.

"Белият балет" продължи да е по-активен и в 14-тата минута Бензема нахлу на скорост, но и неговият удар не бе в очертанията на вратата.

Минута по-късно и Феде Валверде стреля много опасно извън наказателното поле, като кълбото мина опасно близо до гредата.

Първият точен удар в мача обаче бе дело на Единсон Кавани. В 19-ата минута той стреля доста опасно с глава и Тибо Куртоа трябваше да прави първото си спасяване в мача.

След това в 22-рата минута и Лино опита далечен шут, като топката премина сравнително близо над напречната греда.

В 37-ата минута Карим Бензема се отскубна зад защитата, нахлу в наказателното поле, където бе спънат от защитник на съперника. Французинът сам се нае да изпълни наказателния удар и хладнокръвно реализира за 1:0.

Още в първата минута на второто полувреме Валенсия възстанови равенството. Тони Лато прати остро центриране отдясно и Самуел Лино бе изпуснат на далечната греда, където от воле засече топката във вратата за 1:1.

Реал реагира бързо и в 51-вата минута Бензема отправи опасен изстрел, който принуди Мамардашвили да прави първо спасяване в мача. При последвалия корнер и Начо стреля опасно с глава, но покрай вратата.

След това играта се изравни, а темпото доста спадна. Неприятната новина за Реал бе, че се наложи Карло Анчелоти да направи две принудителни смени на Лукас Васкес в 69-ата и Едер Милитао в 74-тата минута.

Чак в 88-ата минута се стигна до нещо по-интересно пред някоя от двете врати. Бензема получи чудесно центриране в близост до вратата, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В 5-ата минута на добавеното време Реал имаше прекрасен шанс да реши всичко. Винисиус се озова непокрит на метри от вратата, но се засуети и ударът му бе блокиран от вратаря.

Минута по-късно и Феде Валверде тества рефлексите на Мамардашвили с мощен шут от дистанция, но стражът отново бе на мястото си.

В крайна сметка в редовното време не бе излъчен победител и се наложи да се играят продължения.

Още в началото на първото от тях Мамардашвили отново бе поставен под напрежение след изстрел на Винисиус от границата на пеналта, но стражът отново се намеси блестящо.

В 105-ата минута Мамардашвили отново бе последна преграда пред гола след опасен далечен удар на Тони Кроос.

В началото на второто продължение пък и Валенсия пропусна великолепен шанс. Фран Перес се озова очи в очи с Тибо Куртоа, но не успя да го преодолее.

В 119-ата минута Марко Асенсио шутира от фаул по земя и успя да провре топката под стената, но не затрудни твърде много Мамардашвили, който уверено улови.

Така победителят трябваше да бъде определен с дузпи. За Реал Карим Бензема, Лука Модрич,  Тони Кроос и Марко Асинсио бяха безупречни, докато за Валенсия Ерай Джумерт и Хосе Гая пропуснаха от бялата точка и така победата отиде за мадридчани. По този начин Реал вече е на финал в турнира, където очаква победителя от другия полуфинал между Бетис и Барселона.