Марк Маркес: Вярвам на Хонда на 100%

Шесткратният световен шампион в MotoGP Марк Маркес говори пред испанската телевизия DAZN, където заяви, че продължава да вярва на своя отбор Хонда на 100%.

През цялата си кариера в кралския клас испанецът се е състезавал с мотори на японския производител. От неговата контузия на „Херес“ през 2020 обаче Хонда изпадна в криза, от която изглежда скоро няма да излезе.

Маркес след теста във Валенсия: С този мотор няма да можем да се борим за титлата

Самият Маркес каза след края на тестовете във Валенсия в края на ноември, че моторът на японците има нужда от още работа, ако искат тимът да се бори за световната титла през 2023 година. След изпитанията неговият по-малък брат Алекс Маркес, който от този сезон ще кара за Грезини Дукати заяви, че скоро може да се стигне до раздяла между Марк Маркес и Хонда.

Може ли Марк Маркес да напусне Хонда?

Самият шесткратен шампион обаче заяви снощи, че остава верен на своя единствен отбор в MotoGP.

„Продължавам да вярвам на Хонда на 100%. Това е произовдителят, с който съм спечелил всичките си титли. Те загубиха малко посока, но аз вярвам, че ще имаме силен мотор“, заяви испанецът.

Маркес: Мир и Ринс трябва да свикнат да падат много с Хонда

През миналата година той завърши на 13-то място в генералното класиране, като бе най-предно класираният пилот на Хонда, въпреки че пропусна цели осем състезания заради различни проблеми. Испанецът на стартира в Индонезия и Аржентина заради проблеми с двойното виждане след падането му загряваката на „Мандалика“.

През лятото пък той избра да се подложи на нова операция на счупената дясната ръка, която не му позволи да стартира в Каталуния, Германия, Нидерландия, Великобритания, Австрия и Сан Марино. В 12-те старта, в които той участва, испанецът се качи веднъж на подиума – второ място в Гран При на Австралия. Освен това в Япония той прекъсна своята тригодишна суша, след като спечели своя първи полпозишън от 2019 насам, който отново бе завоюван на „Мотеги“.