Лестър трудно преодоля тим от четвърта дивизия

Лестър преодоля третия кръг на ФА Къп, но беше особено убедителен, въпреки се изправи срещу последния във Втора Лига Джилингам. "Лисиците" спечелиха с 1:0 гостуването си на четвъртодивизионния тим, а единственото попадение в мача реализира Келечи Ихеаначо в 56-ата минута.

След пристигна в Джилингам след три поредни загуби в първенството. Брендън Роджърс пусна някои резерви, но в състава, на който заложи бяха играчи като Джейми Варди, Юри Тилеманс и Марк Олбрайтън. Лестър имаше предимство, но и домакините имаха някои шансове през първото полувреме.

Джилингам удържа съперника до началото на второто полувреме, когато Ихеаначо откри. Нигерийският нападател се възползва от подаване на Кейси Макатиър, но гостите имаха и доста късмет, тъй като топката се отклони по неравния терен преди да се озове в краката на Келечи.

Снимки: Imago