Късен гол запази успешната серия на Ювентус

Отборът на Ювентус започна успешно новата година, след като постигна много трудна победа с 1:0 като гост на новака Кремонезе в двубой от 16-ия кръг на Серия "А". Аркадиуш Милик отбеляза единствения гол от пряк свободен удар в добавеното време. Това е седми пореден шампионатен успех със суха мрежа за „Старата госпожа“.

Масимилиано Алегри предприе три промени в стартовия си състав след последния мач на Юве преди паузата – 3:0 над Лацио. Защитата беше същата, но в средата на терена Матиас Соуле и Уестън Маккени замениха съответно Хуан Куадрадо и Адриен Рабио. Този път Милик беше сам в атака, като вместо Мойс Кийн титуляр беше Фабио Мирети. Домакините бяха разположени в 3-5-2 с Давид Окереке и Сирил Десерс като нападатели.

Преди началото на двубоя двата тима отдадоха своята почит към починалата бразилска легенда Пеле. Още във втората минута Окереке имаше възможност да се разпише при контраатака, но Бремер успя да блокира удара му. В седмата минута Десерс пробва воле, с което прати топката над вратата. В 13-ата минута Окереке отправи с глава първия точен изстрел в двубоя, но Войчех Шчесни с лекота улови топката. Две минути по-късно Емануеле Валери прехвърли вратаря с удар с глава, но голът му не беше зачетен заради негова засада. В 18-ата минута Бремер игра с глава при центриране от фал, но не успя да насочи топката достатъчно добре.

Последва техничен удар на Соуле, който беше избит в корнер. В 23-тата минута младият аржентинец предизвика нова намеса на Марко Карнезеки за още един ъглов удар. Следващата голова възможност дойде в 31-вата минута, когато шут от разстояние на Мирети не намери целта. В 39-ата минута далечен снаряд на Филип Костич мина покрай вратата. До почивката Леонардо Серникола и Микеле Кастанети се отчетоха с пропуски.

В 58-ата минута Мирети стреля от дистанция, но Карнезеки изби в корнер. След неготово изпълнение Федерико Гати нанесе удар, който се оказа неточен. Последваха неуспешни опити на Костич и Федерико Киеза да се разпишат. В 69-ата минута Десерс можеше да открие резултата с волето си, но прати топката в близката греда.

В 78-ата минута Карнезеки изби шут на Рабио и последва корнер, след който Кийн стреля отблизо, но вратарят отново се намеси решаващо. Валери веднага отговори с опасен изстрел, който беше отразен от Шчесни. В 83-рата минута Феликс Афена-Гиан опита центриране от аутлинията, което се отби в близката греда. След това Карнезеки се справи с удар на Кийн. В началото на добавеното време Милик изпълни пряк свободен удар, при който топката се отклони в гредата и влезе във вратата за победния гол в мача. След това Леандро Паредес се опита също да вкара, но вратарят му попречи да го направи.

Така Ювентус остана на третото място в класирането, но вече с актив от 34 точки. Кремонезе е предпоследен с едва 7 пункта от 16 мача.

КРЕМОНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 0:1

0:1 Милик (90+1')

Кремонезе: Карнезеки, Ферари, Бианкети, Лочошвили, Серникола, Мейте, Пикел, Кастанети, Валери, Окереке, Десерс

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремер, Данило, Соуле, Фаджоли, Локатели, Маккени, Костич, Мирети, Милик

Снимки: Imago