Янис Адетокумбо вкара рекордни 55 точки за успеха на Милуоки Бъкс над Вашингтон

Гръцкият център Янис Адетокумбо вкара рекордните в кариерата си 55 точки, а също така взе 10 борби и подаде 7 асистенции при успеха на Милуоки Бъкс над Вашингтон със 123:113. С този домакински успех Милуоки се откъсна пред Кливланд на върха в Централната дивизия на НБА.

Двукратният носител на наградата за най-полезен състезател в Лигата (MVP) постига 50 или повече точки за четвърти път в кариерата си, като днес те се случиха чрез 20 от 33 успешни стрелби от стандартна дистанция и 15 от 16 опита от наказателната линия. А заедно със съотборника си Боби Портис заемат 3-то място с най-много "дабъл-дабъл" постижения – по 21 всеки. Портис, който влезе от пейката, приключи със 17 точки и 13 рибаунда.

Кристапс Поржингис вкара 22 за гостите от Вашингтон, а също така взе и 9 топки в подкошието. Кайл Кузма остана с 20, а Даниъл Гафорд приключи с 11 и 12 отскочили топки от таблото. Брадли Бийл вкара 8 точки за 13:18 минути игра, след което трябваше да излезе от игра заради разтежение на слабините.

Вашингтон изостана в резултата в края на първата четвърт, като в един момент пасивът им се натрупа до 14 точки.