Mонако се изкачи в топ 4 на Франция с втора поредна победа

Монако надви Брест с 1:0 в мач от 17-ия кръг от френската Лига 1. Единственото попадение отбеляза Александър Головин в 54-та минута.

Наставникът на “монегаските” Филип Клеман пусна като титуляр 17-годишния талант на тима Елиес Бен Сегир, който отбеляза два гола при дебюта си срещу Оксер миналия кръг. В групата на Монако за мача не попадна защитника Беноа Бадиашил, който се очаква да подпише с Челси през следващите дни.

През първото полувреме домакините определено бяха по-добрият отбор на терена, но не успяха да се разпишат. В 12-ата минута Мохамед Камара с хубав далечен удар нацели десния страничен стълб на Брест. Удобни възможности пропуснаха също Крепин Диата и Бен Сегир.

Логичното обаче се случи през втората част, когато Александър Головин откри резултата в 54-та минута. Руснакът получи топката от Мохамед Камара, излъга добре защитник на Брест и с хубав удар от дистанция откри резултата. В последните секунди гостите имаха добра възможност за изравняване, но Франк Онора стреля неточно.

С успеха си “монегаските” се изкачиха на 4-та позиция в класирането преди изиграването на останалите мачове. Брест остава в зоната на изпадащите на 17-о място.