Голова фиеста между Брест и Лион

Лион победи с 4:2 при гостуването си на Брест в мач от 16-ия кръг на френската Лига 1. Поражението остави Брест в зоната на изпадащите на 17-о място с 13 точки на една зад Нант и Монпелие, които направиха равенства през настоящия кръг. С победата Лион пък събра актив от 24 точки и се намира на 8-ата позиция, намирайки се на 6 пункта от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Головото шоу стартира Максенс Какере в 21-ата минута, откривайки за гостите. Брест се нуждаеше само от 8 минути, за да възстанови равенството чрез Матия Перейра-Лаж, но след по-малко от 120 секунди по-късно отново се оказа в позицията на догонващ, когато Раян Черки върна преднината на Лион. Проблемите за Брест продължиха и скоро след подновяването на играта Брендан Шардоне си изкара нелеп жълт картон в 35-ата минута, играейки с ръка в собственото си наказателно поле. Съдията беше категоричен и отсъди дузпа. Зад топката застане Александре Лаказет и отбеляза третия гол за Лион.

Второто полувреме започна в същия дух като първото и само четири минути след подновяването на играта Тете вкара за гостите, правейки резултата 4:1. Брест се спаси от унижението и направи загубата си по-почитна чрез Стив Мюние, който намали изоставането на домакините до 2:4. Те обаче нямаха сила за нищо повече и загубиха мача.