Манчестър Юнайтед се завърна с вдъхновена победа срещу Нотингам, Рашфорд отново блести

Манчестър Юнайтед се върна по отличен начин към двубоите в Премиър лийг и спечели с класическото 3:0 срещу Нотингам Форест в коледния 17-и кръг. С отлични изяви се отличи Маркъс Рашфорд, който откри резултата в 19-ата минута, след което асистира на Антони Марсиал в 22-ата. “Червените дяволи” направиха куп пропуски през втората част на двубоя, за да се стигне в крайна сметка и до последното попадение на Фред (87’). Това бе първи двубой на тима на Ерик тен Хаг в първенството след раздялата с Кристиано Роналдо, но сякаш липсата на португалската звезда не се усети на "Олд Трафорд".

Ерик тен Хаг имаше някои сериозни проблеми с окомплектоването на състава, особено в защита, където бе принуден да заложи на Рафаел Варан, който се завърна на терена за клубния си тим само девет дни след финала на Мондиал 2022, и на Люк Шоу, но въпреки това 20-кратните шампиони в крайна сметка запазиха и чиста мрежа на своята сметка.

Първото много добро положение за гол дойде на сметката на домакините още в 6-ата минута, когато центриране на Уан-Бисака отдясно стигна до Рашфорд, той успя да намери позиция се изстрел, който обаче бе блокиран, но впоследствие топката попадна в Тайлър Маласия, чийто удар бе спасен от Хенеси със сетни усилия, а след това топката се отби и в гредата.

“Червените дяволи” излязоха напред в резултата в 20-ата минута, когато отлична заучена комбинация след корнер позволи на Маркъс Рашфорд да получи отлична топка в наказателното поле от Ериксен и без забавяне се разписа за 1:0.

Момчетата на Ерик тен Хаг удвоиха преднината си само 120 секунди след първото попадение. Те отнеха топката в отбрана, тя бе пратена с дълго подаване на фланга към Рашфорд, който напредна и след това намери с успореден пас Антони Марсиал на границата на пеналта, а френското острие с едно докосване я прати в мрежата на Хенеси за 2:0.

В следващите минути футболистите на Манчестър Юнайтед осъществиха още няколко атаки, които бяха спрени с тактически нарушения или след грешки при разиграванията. Играчите на Нотингам достигнаха до най-добрата си ситуация в 32-ата минута, когато Райън Йейтс стреля много силно от средно голямо разстояние, но топката затрудни Давид Де Хеа, който в крайна сметка изби с рамо в корнер.

“Червените дяволи” отново успяха да се настанят стабилно за няколко минути в полето на Нотингам, а Антъни стреля опасно. В 40-ата минута Каземиро извърши нарушение пред наказателното поле, а от последвалото изпълнение на фала се стигна до попадение в мрежата на Де Хеа. След няколко минути преразглеждане с ВАР обаче стана ясно, че е имало засада и попадението бе отменено.

Двата тима започнаха енергично и втората част, а в първите пет минути гостите отправиха два опита за удар, докато домакините осъществиха една опасна контраатака, която завърши с лошо центриране на Бруно Фернандеш.

Играчите на Манчестър Юнайтед бяха много близо до трето попадение десет минути след началото на второто полувреме, когато Бруно Фернандеш отне пред наказателното поле на домакините, след което подаде към Маркъс Рашфорд, той напредна бързо, след което намери отлично Антъни в наказателното поле, но бразилецът не стреля достатъчно добре и Уейн Хенеси спаси.

Само пет минути след това отново португалският плеймейкър изведе Антони Марсиал очи в очи със стража на гостите, но французинът стреля в краката на вратаря. Още веднъж Хенеси трябваше да се намесва след бърза контраатака отляво, която позволи на появилия се като резерва Алехандро Гарначо да намери Ериксен в наказателното поле, той със сетни усилия пък изпрати към Рашфорд, но намеса с крак на стража отново предотврати третото попадение в неговата врата.

В 69-ата минута Нотингам също имаше отлична възможност за попадение, след като първо Бренън Джонсън бе намерен в наказателното поле и опита елегантно да вкара, но Де Хеа отрази с крак, след което последва нов опит от играч в жълт, но испанецът вече се беше изправил направи второ спасяване.

В 72-ата минута “червените дяволи” пренесоха събитията в наказателното поле и разиграване между Рашфорд и негов съотборник доведе до изстрел и ново спасяване на Хенеси.

След всички пропуски в крайна сметка Манчестър Юнайтед стигна до трето попадение в 87-ата минута, а в основата му бе отлично отнемане на топката в невралгична зона от страна на Каземиро, който се отличи впоследствие и с асистенция към Фред, който се оказа сам срещу вратаря на гостите и прати топката в мрежата за 3:0, с което сложи точка и на спора.

Манчестър Юнайтед продължава да заема петата позиция в Премиър лийг с 29 точки, но само на една от Тотнъм, който е с мач повече. Нотингам Форест пък продължава борбата си за оцеляване и за момента е 19-и с 13 точки.

Снимки: Gettyimages