ЛеБрон Джеймс заби 34 точки, но Шарлът надигра ЛА Лейкърс

Шарлът надигра Лос Анджелис Лейкърс със 134:130 и записа едва втората си победа в последните 11 мача.

Тимът на Лейкърс изоставаше с 16 точки, но опита обрат в последната част, воден от звездата ЛеБрон Джеймс, който вкара 18 от общо 34 точки в заключителната четвърт.

Джеймс изравни резултата 30 секунди преди края, но Шарлът успя да стигне до успеха след два наказателни удара на Пи Джей Уошингтън, който бе най-резултатен за успеха с 24 точки.

Поражение претърпя и другият отбор от Лос Анджелис - Клипърс, който отстъпи на Филаделфия със 114:110. Джоел Ембийд наниза 44 точки, а Джеймс Хардън завърши с "трипъл-дабъл", включително рекордните в кариерата си 21 асистенции за успеха на "севънтисиксърс". Хардън реализира 20  точки и 11 борби за успеха.

Кауай Ленърд се отличи за Клипърс с 28 точки, а Пол Джордж добави 22.