Вижте рекордите на Никола Цолов в испанската Формула 4

Българският пилот Никола Цолов спечели титлата в испанската Формула 4 в първия си сезон в автомобилните състезания и го направи по впечатляващ начин. Той завърши годината като победител във всяка една категория в шампионата.

През сезон 2022 Никола взе титлата с 13 победи в 21 старта и събра 400 точки - нов рекорд в рамките на един сезон. 13-те победи означават, че Никола е спечелил 61,9% от състезанията, в които е стартирал този сезон. Средната му позиция на финала е 2,28, т.е винаги на подиума.

Цолов завърши сезона и с 17 най-бързи обиколки от 21 опита - също нов рекорд в историята на шампионата в рамките на един сезон. Към това добавяме и 18 подиума и 15 първи места на старта - Никола е стартирал пръв в 71,42% от състезанията, с което изравнява рекорда в испанската Ф4.

Цолов ще има двама много опитни съотборници във Формула 3

Освен това, Цолов е бил начело в 145 от общо 253 обиколки, навъртени в хода на сезона, което означава 57,31% и записа 8 поредни победи - второ най-добро постижение в историята на шампионата.