Нотигнам разби Блекбърн, Брайтън отпадна от "Карабао Къп" след дузпи

Нотингам се класира убедително за 1/4-финала на "Карабао Къп", побеждавайки с категоричното 4:1 Блекбърн като гост на "Иууд Парк". През първото полувреме мачът бе равностоен, но през втората част отборът от Премиър лийг наложи превъзходството си и сломи съпротивата на своя съперник.

Бренън Джонсън откри за гостите от дузпа в 13-тата минута, но Скот Уортън изравни в 43-тата. След това обаче "червените" изковаха победата с попадения на Джеси Лингард в 53-тата, Тайуо Айуоний в 79-ата и отново Бренън Джонсън в 92-рата минута.

В другия мач от тази фаза днес Чарлтън поднесе изненадата, елиминирайки Брайтън след изпълнение на дузпи. Двата тима не си отбелязаха в редовното време и продълженията, а при дузпите драмата бе пълна, като и двата тима пропуснаха по 3 от първите си 5 дузпи, като решаващо се окаца седмото изпълнение за гостите, което бе пропуснато от Мойзес Кайседо и така Чарлтън е на 1/4-финал, а Брайтън приключва участието си в турнира.

Снимки: Imago