Комфортна победа прати Ман Юнайтед на 1/4-финал за "Карабао Къп"

Манчестър Юнайтед поднови сезона след паузата покрай Световното първенство с комфортна победа. "Червените дяволи" победиха с 2:0 Бърнли в сблъсъка между двата тима от 1/8-финала за "Крабао Къп", като не се наложи да влагат твърде много усилия, тъй като не срещнаха особена съпротива от своя съперник. Кристиан Ериксен в 27-ата и Маркъс Рашфорд в 57-ата минута донесоха успеха на домакините на "Олд Трафорд". Така Юнайтед продължава напред и вече чака следващия си опонент в турнира.

Мениджърът на домакините Ерик тен Хаг все още не може да разчита на част от футболистите, които играха на Световното и получиха кратка почивка, преди да се завърнат в клуба. Така той заложи днес на малко по-нетрадиционен състав с Антони Марсиал на върха на атаката и Алехандро Гарначо, Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд зад гърба му. Кристиан Ериксен и Скот Мактоминей си партнираха в средата на терена, а Каземиро  действаше в центъра на отбраната с Виктор Линдельоф, докато Тайрел Маласия и Аарън Уан-Бисака са двамата бекове.

За Бърнли мениджърът Венсан Компани бе решил атаката да води Ашли Барнс, който имаше подкрепата на Йохан Гудмундсон, Джошуа Браунхил и Бенсън Мануел. Джак Корк и Джошуа Кълън пък си партнираха в средата на терена.

Гостите създадоха първата възможност в мача. В 4-ата минута Ашли Барнс стреля с глава, но прати топката встрани от вратата.

В 8-ата минута и Юнайтед имаше повече от добра възможност да открие резултата. Бруно Фернадеш изведе Гарначо сам срещу вратаря, но той отигра положението доста колебливо и не успя да преодолее Бейли Пийкок-Фаръл, който спаси удара му с крак.

Четири минути по-късно и Виктор Линдельоф бе изпуснат от защитата и стреля с глава след корнер, но неточно.

В 27-ата минута домакините материализираха превъзходството си. Бруно Фернадеш прати дълга топка към Аарън Уан-Бисака в наказателното поле, той със сетни сили успя да я достигне и от въздуха да я насочи към Криситан Ериксен, който бе заел позиция във вратарското поле и отблизо засече за 1:0.

По-добрата игра на "червените дяволи" продължи и две минути по-късно и Марсиал се озова на добра позиция на границата на пеналта, но изстрелът му бе твърде слаб и в обсега на вратаря.

Бърнли обаче постепенно се окопити и в 34-ата минута стигна до шанс на контраатака. Бенсън получи в наказателното поле, финтира прекия си пазач и стреля опасно към близкия ъгъл, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

Две миунти по-късно и Мартин Дубравка за пръв път трябваше да се намесва решително след мощен шут на Бенсън извън наказателното поле, но стражът показа добър рефлекс. Не така стояха нещата при последвалия корнер, когато словакът първо излезе неразчетено и се размина с топката, след това пък в опит да я избие за малко да си отбележи комичен автогол, но негов съотборник притича и изчисти кълбото пред голлинията.

В 40-ата минута и вратарят на гостите Пийкок-Фаръл се отчете с блестящо спасяване след изстрел на Марсиал от точката на дузпата.

Бенсън продължи да тормози домакините и в началото на втората част. В 53-ата минута той открадна топката след грешен пас на Мактоминей, напредна и стреля по земя, но този път ударът му не се получи и бе далеч от целта.

В 57-ата минута обаче Юнайтед удвои преднината си. Маркъс Рашфорд пое топката в собствената си половина, напредна до наказателното поле на съперника, финтира защитник и с удар по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата за 2:0.

Този гол като че ли успокои страстите и последва дълъг период без положения пред двете врати. Чак в 82-рата минута Маатсон стреля от границата на наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Минута по-късно гостите пропуснаха страхотна възможност да се върнат в мача. След грешка на Каземиро се стигна до светкавична атака, топката бе подадена перфекто за Гудмундсон в близост до вратата, но той по чудо не успя да се разпише, а стреля до гредата.

Все пак до по-сериозна драма не се стигна и "червените дяволи" удържаха преднината си до края на двубоя и гарантираха победата си и продължаването си напред в турнира.