Драматичен обрат за Рейнджърс на "Питодри"

Рейнджърс победи с 3:2 като гост Абърдийн в отложен мач от 7-ия кръг на шотландското първенство. Домакините от "Питодри" водеха с 2:1 до петата минута на добавеното време, но допуснаха два късни гола, дело Скот Арфийлд

Абърдийн поведе в 12-ата минута, когато Фешън Сакала, с немалка доза късмет, прати топката в мрежата. В самия край на полувремето звездата на домакините Дук изравни с перфектно изпълнен пряк свободен удар. В 53-ата минута Лейтън Кларкстън овладя топката около границата на накаазателното поле и простреля ветерана Алън Макгрегър

При този резултат в игра за Рейнджърс се появиха едновременно Скот Райт, Джон Лундстрам, Бен Дейвис и Скот Арфийлд, който се превърна в герой за "сините". 34-годишният халф вкара за 2:2 в 95-ата минута с добавка отблизо след колеблива намеса на вратаря на Абърдийн Келе Рос, а в 97-ата наказа кошмарна грешка в защитата на домакините и реши мача.

Рейнджърс изостава с 6 точки от водача в класирането Селтик, а има и един двубой повече. Абърдийн е на трето място с 25 точки - 20 по-малко от "детелините". Днес Селтик посреща Ливингстън в опит да увеличи преднината си пред Рейнджърс на 9 точки.