Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Фенербахче с лесна победа за Купата на Турция

Водачът в турското първенство Фенербахче продължава напред и в турнира за националната купа. На 1/16-финалите отборът на Жорже Жезус елиминира Истанбулспор след победа с 3:1. Само в рамките на три минути през първото полувреме Джошуа Кинг и Миши Батшуай дадоха солиден аванс на "фенерите", а в 54-ата минута Батшуай се разписа още веднъж. Истанбулспор имаше сили само за почетно попадение, дело на Йетмир Топали в последните секунди.

В по-ранните мачове единствената изненада беше победата на Юмраниеспор с 2:1 като гост на Касъмпаша. Страхил Попов не взе участие в двубоя срещу бившия си тим. Попаденията за Юмраниеспор отбелязаха Антонио Мършич и Метехан Мимароглу. Али Соу остана на пейката при успеха на Анкарагюджю над Тузласпор с 2:0. Точни за столичния отбор бяха Хесе Родригес и Федерико Македа

Анталияспор надви Маниса с 1:0, Сивасспор разгроми Ерокспор с 5:2 след хеттрик на Мустафа Ятабаре, а Истанбул Башакшехир нямаше проблеми срещу Гьозтепе - 3:1. Още на почивката домакините решиха всичко в своя полза с два гола на Сердар Гюрлер и Стефано Окака, а Изет Малак върна едно попадение в 73-ата минута.