Без изненади в първите 1/8-финали за "Карабао Къп"

Тази вечер се изиграха 4 мача от фазата на осминафиналите в "Карабао Къп". В нито един от тях не се стигна до изненада и за следващия кръг се класираха представителите на Премиър лийг.

Нюкасъл се справи с Борнемут и продължава напред след успех с 1:0. "Свраките" доминираха изцяло срещу бившия тим на мениджъра си Еди Хау, но стигнаха само до едно попадение, което всъщност беше автогол на Адам Смит в 67-ата минута. Преди почивката пък гол на Калъм Уилсън беше отменен заради засада. Отборът от "Сейнт Джемсис Парк" няма загуба в официален мач от 31 август, когато отстъпи с 0:1 на Ливърпул.

Лестър не срещна особени трудности при визитата си на МК Донс. "Лисиците" се наложиха с 3:0 и записаха четвърта поредна победа във всички турнири без допуснат гол. Юри Тилеманс откри резултата в 18-ата минута, а в 29-ата точен беше Айосе Перес. Малко след началото на второто полувреме Джейми Варди окончателно реши двубоя.

Саутхамптън трябваше да прави обрат срещу гостуващия Линкълн Сити, но все пак измъкна победа с 2:1 и също е на четвъртфиналите. Гавин Базуну си вкара автогол още във 2-ата минута, но това не стъписа "светците", които успяха да изравнят в средата на първата част благодарение на Че Адамс. В 74-ата минута отново шотландският национал се разписа и донесе успеха на своя тим.

Уулвърхамптън елиминира Джилингам след победа с 2:0. Дълго време "вълците" не съумяваха да пробият защитата на гостите, но четвърт час преди края Раул Хименес реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хий-Чан Хуан. Второто попадение падна чак в добавеното време и беше дело на резервата Раян Аит-Нури.