Ковалайнен и Райконен атакуват Финландия

Бившият пилот във Формула 1 и настоящ рали шампион на Япония Хейки Ковалайнен ще се състезава в рали шампионата на родната му Финландия. Ковалайнен ще кара Шкода Фабия Rally2, а негов съотборник ще е Юстус Райконен - племенник на Кими Райконен, който ще преследва титлата в клас Rally4 зад волана на Пежо 208.

Тази година Хейки освен, че взе титлата на Япония, успя да спечели и точки в генералното класиране на рали “Япония”, кръг от WRC, при дебюта си в първенството на планетата.

“Винаги съм мечтал да карам рали във Финландия - обясни Ковалайнен. - Мисля, че мога да продължа да участвам в ралита, да, не съм Кале Рованпера, но пък имам скорост и опит.”

През новия сезон навигатор на Хейки ще е финландската актриса Яни Хуси, която вече има 2 ралита зад гърба си - като навигатор на световния шампион в група Junior Сами Паяри.

За 17-годишния Райконен 2023 ще е третият сезон в рали кариерата му, а тази година той спечели първото място в класа си в рали “Финландия”, кръг от WRC и влезе в историята като най-младия пилот, стартирал в това състезание.