Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Момчил Цветанов спечели българското дерби в Гърция

Момчил Цветанов спечели българското дерби във втора гръцка дивизия, след като неговият отбор Анагенисис (Кардица) се наложи с 3:0 над Аполон (Лариса) с младежкия национал Станислав Дюлгеров. Срещата беше част от 6-ия кръг на Северната втора лига. Благодарение на днешната си победа Анагенисис (Кардица) събра 12 точки от 5 мача и се намира на 3-о място в класирането, след ПАОК II и ФК Лариса. Аполон (Лариса) има три победи в първите си шест мача, но е с нула точки, тъй като местната федерация им наложи наказание заради неизплатени стари финансови задължения.

Цветанов, който игра като ляво крило, започна титуляр и остана на терена 81 минути, когато беше заменен от Александрос Кардарис. Иначе гостите бяха решили изхода от мача още до почивката, тъй като водеха с 2:0 благодарение на головете на Хрисовалантис Козоронис и на Теодорос Вернардос. В последната минута на срещата Стефанос Анастасиадис оформи крайния резултат.

Официално: Момчил Цветанов подписа с втородивизионен гръцки отбор

Станислав Дюлгеров започна като титуляр и игра пълни 90 минути и след края на срещата беше един от тримата играчи, които феновете изпратиха с ръкопляскания. Той имаше възможност да намали резултата в 72-ата минута, когато негов удар с левия крак мина на сантиметри от страничната греда.

Домакините от Аполон (Лариса) продължават да са разтърсвани от сериозна криза, като ден преди срещата оставка подаде старши треньорът Вангелис Морас. Заедно с него си тръгнаха и двамата му помощници заради липса на финансиране и елементарна организация на тренировъчния процес. Днес отборът беше воден от клубния секретар.